Turecká národní filharmonie mládeže: Musica Orbis

Turecká národní filharmonie mládeže: Musica Orbis

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The Best Of Mozart & Dvořák

Obecní dům, Praha

19.01.201828.02.2018

The best of Swan Lake

Divadlo Hybernia, Praha

19.01.201804.12.2018

V rámci koncertního cyklu Musica Orbis 2015 přijíždí do Prahy Turecká národní filharmonie mládeže (v originále Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestras). Těleso sestává ze stovky 16–22letých hráčů, kteří byli vybráni na konzervatořích ze všech koutů Turecka.

Turecká národní filharmonie mládeže

Turkish National Youth Philharmonic

Cem Mansur - dirigent

C. Debussy: Ibéria

A. Dvořák:  Slovanské tance, op. 46 (výběr 3,4,8)

U. C. Erkin: Köçekçe Dance Rhapsody, taneční rapsodie pro orchestr

I.Stravinskij: Petruška

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Turecká národní filharmonie mládeže

V rámci koncertního cyklu Musica Orbis 2015 přijíždí do Prahy Turecká národní filharmonie mládeže (v originále Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestras). Těleso sestává ze stovky 16–22letých hráčů, kteří byli vybráni na konzervatořích ze všech koutů Turecka. Již rok po svém založení orchestr podnikl první mezinárodní turné a slavil úspěchy. Posluchači byli svědky virtuozity a nakažlivého entuziasmu těchto mladých hudebníků. Klavíristé Murray Perahia a Alice Sara-Ott, houslisté Salvatore Accardo, Shlomo Mintz, Kristóf Baráti a violoncellistka Natalia Gutman – to jsou jen někteří ze slavných sólistů, které již orchestr během své krátké existence doprovázel v prestižních evropských koncertních sálech, jako je např. Konzerthaus ve Vídni či v Berlíně, Sala Santa Cecilia v Římě.

Cem Mansur

Istanbulský rodák Cem Mansur studoval hudbu v Londýně a na různých mistrovských kurzech, např. v Los Angeles Philharmonic Institute pod vedením Leonarda Bernsteina. V letech 1981–1989 byl dirigentem Istanbulské státní opery, v letech 1989–1997 hlavním dirigentem City of Oxford Orchestra a v letech 1998–2011 vedl istanbulský komorní orchestr Akbank Oda Orkestrası. Jako hostující dirigent spolupracoval s orchestry a operními scénami po celém světě. V Rusku byl na pozvání Valerije Gergijeva častým hostem Mariinského divadla v Petrohradě. Cem Mansur  se může pochlubit také tím, že dirigoval světovou premiéru skladby Veni Creator Arvo Pärta a s Helsinskými filharmoniky provedl evropskou premiéru jeho 4. symfonie

Fotky a videa

Facebook