San Francisco Symphony Youth Orchestra & Sergey Khachatryan

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

20.01.201831.12.2018

J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, C. Saint-Saëns

Kostel sv. Mikuláše, Praha 1

20.01.201827.02.2018

SAN FRANCISCO SYMPHONY Youth Orchestra & Sergey Khachatryan, Donato Cabrera, dirigent, Sergey Khachatryan, housle

SAN FRANCISCO SYMPHONY Youth Orchestra & Sergey Khachatryan

 

Donato Cabrera, dirigent

Sergey Khachatryan, housle

 

John Adams: Short Ride in a Fast Machine

Max Bruch: Koncert pro housle a orchestr č.1 g moll, op.26

Gustav Mahler: Symfonie č. 5 cis moll

Koncert se koná pod záštitou Velvyslanectví USA

Pořádá Panart

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

http://www.berliner-philharmoniker.de/uploads/tx_bphilcore/calendarImages/b4a50d8f-ca66-4f6f-b932-a747f3d230b8-2015-03-26-10-54-24_270x270.jpg

July 8, Wednesday

8.00 p.m., Smetana Hall, Municipal House, Prague

SAN FRANCISCO SYMPHONY Youth Orchestra & Sergey Khachatryan

Donato Cabrera, conductor

Sergey Khachatryan, violin

Repertoire:

John Adams: Short Ride in a Fast Machine

Max Bruch: Violin Concerto No.1 in G minor, op.26

Gustav Mahler: Symphony No. 5 in C-sharp minor

The concert is held under the auspices of the U.S. Embassy

Presented by Panart


SAN FRANCISCO SYMPHONY YOUTH ORCHESTRA - 2015 EUROPEAN TOUR

San Francisco Symphony Youth Orchestra (SFSYO), vedený Donatem Cabrerou, hudebním ředitelem Wattis Foundation, letos vyráží na desáté mezinárodní turné s koncerty v Itálii, Německu, Holandsku a České republice. Osmnáctidenní turné zahrnuje šest koncertů: v Itálii v Miláně a Udine, v ingolstadtském festivalovém auditoriu, kde orchestr zahájí výroční dvacátý pátý ročník Audi Sommerkonzerte, v sále Berlínské filharmonie, v amsterodamské Concertgebouw a v pražské Smetanově síni. Při přípravě na turné odehraje SFSYO dva koncerty v sanfranciské Davies Symphony Hall. „Velmi se těšíme na naše desáté mezinárodní turné; představíme repertoár, který nejen zdůrazní neuvěřitelnou vyzrálost a hudebnost souboru, ale také ukáže, jak těsně je soubor spjat se Sanfranciskými symfoniky,“ vysvětluje Donato Cabrera. SFSYO, složený z nadaných mladých lidí, představuje ukázku toho, jak se San Francisco Symphony věnuje mladým talentům a hudebnímu vzdělávání v oblasti sanfranciského zálivu. SFSYO vyráží na mezinárodní turné každé tři až čtyři roky. V Evropě byl poprvé v roce 1986, kdy získal nejvyšší ocenění pro mladý soubor, City of Vienna Prize, na patnáctém  ročníku festivalu International Youth and Music Festival. V roce 1989 orchestr absolvoval turné v Asii; do Evropy celkem vycestoval osmkrát a vystupoval v nejprestižnějších koncertních síních včetně sálu Berlínské filharmonie, amsterodamské  Concertgebouw a pražské Smetanovy síně. Díky poslednímu turné v roce 2012 orchestr získal ocenění ASCAP za odvážnou dramaturgii Award for Adventurous Programming of American music on foreign tours (2011-12). Jeho provedení Mahlerovy Symfonie č. 1 v sále Berlínské filharmonie se živě nahrávalo a jako šestá nahrávka orchestru vyšlo na SFSMedia.

 

Sergey Khachatryan

Sergey Khachatryan

Zatím poslední výherce ceny pro mladé umělce Credit Suisse Young Artist Award, houslista Sergej Chačatrian, započal sezonu 2014–15 provedením Beethovenova houslového koncertu s Vídeňskou filharmonií pod taktovkou Gustava Dudamela na festivalu v Luzernu. K dalším vrcholům sezony patřily projekty s lipským Gewandhausorchester, Mnichovskou filharmonií, Hamburským symfonickým orchestrem, Rotterdamskou filharmonií, Toronto Symphony a japonským symfonickým orchestrem NHK. Díky společnému projektu jako trio s čelistou Narkem Hachnazarianem a pianistkou Lusine Chačatrianovou vystupoval v amsterodamské Concertgebouw, vídeňském  Konzerthaus a Mariinském sále v Petrohradu.

Sergej Chačatrian se narodil v Jerevanu v Arménii. Získal první cenu na soutěži VIII. International Jean Sibelius Competition v Helsinkách v roce 2000 a stal se nejmladším vítězem této soutěže v historii. V roce 2005 obdržel první cenu na soutěži Queen Elisabeth Competition v Bruselu. Chačatrian studoval s lotyšským houslistou Josefem Rissinem v německém Karlsruhe. Jako sólista vystupoval poprvé s London Philharmonic Orchestra v Davies Symphony Hall v roce 2006; se San Francisco Symphony pod taktovkou Michaela Tilsona Thomase v roce 2007 přednesl Mendelssohnův houslový koncert.

Donato Cabrera

Donato Cabrera

Sezona 2014–2015 je již šestou sezonou Donata Cabrery v roli hudebního ředitele San Francisco Symphony Youth Orchestra (SFSYO). Působí jako rezidenční dirigent San Francisco Symfony (SFS) a hudební ředitel Wattis Foundation pro SFSYO od roku 2009. V roce 2012 vedl Cabrera SFSYO na jeho osmém evropském turné. V roce 2014 se Cabrera stal hudebním ředitelem Las Vegas Philharmonic Orchestra. Od roku 2013 byl hudebním ředitelem California Symphony a hudebního festivalu v New Hampshire. Cabrera má titul z University of Nevada a z University of Illinois a také studoval dirigování na Indiana University a na Manhattan School of Music.

Connect with the San Francisco Symphony on Facebook, Twitter, YouTube, Tumblr, and Instagram:

The Youth Orchestra receives generous support from the Phyllis C. Wattis Youth Orchestra Fund, the Richard B. Gump Charitable Remainder Trust for the benefit of Clariece B. Graham, The Bernard Osher Foundation, the Sidney E. Frank Foundation, the Alexander M. and June L. Maisin Foundation of the Jewish Community Federation and Endowment Fund, the Julia Klumpke Trust, and the National Endowment for the Arts. We are also grateful to the many individual donors who help make this program possible. 

The Music Director’s chair of the San Francisco Symphony Youth Orchestra is generously supported by the Paul L. and Phyllis Wattis Endowment for the Youth Orchestra Conductor. 

Support for the Youth Orchestra’s 2015 European Tour is provided by the Barbro and Bernard Osher Youth Orchestra Touring Fund, the Caroline H. Hume Youth Orchestra Touring Fund, with additional support from Carol and Lyman Casey, the Phyllis C. Wattis Youth Orchestra Fund, and many other generous donors. 

Emirates is the Official Airline of the San Francisco Symphony. 

William Hill® Estate Winery is the Official Wine of the San Francisco Symphony. 

San Francisco Chronicle/SFGate.com is the Official Media Partner of the San Francisco Symphony. 

http://www.sfsymphony.org/SanFranciscoSymphony/media/Press-Releases/Youth%20Orchestra/Khachatryan-(12).jpg?width=4096&height=6144&ext=.jpg

Sergey Khachatryan, violin

http://www.sfsymphony.org/SanFranciscoSymphony/media/Press-Releases/Conductors/Cabrera,%20Donato/DonatoCabrera3-KristenLoken.jpg?width=5592&height=3732&ext=.jpg

Donato Cabrera, conductor

Facebook