Cyklus A: Eroica

Cyklus A: Eroica

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

16.01.201831.12.2018

J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, C. Saint-Saëns

Kostel sv. Mikuláše, Praha 1

16.01.201827.02.2018

Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

ALEXANDER VON ZEMLINSKY Lyrická symfonie op. 18

LUDWIG VAN BEETHOVEN Symfonie č. 3 Es dur op. 55 „Eroica“

Simona HOUDA-ŠATUROVÁ | soprán

Pavol REMENÁR | baryton

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

Jac van STEEN | dirigent

Pražští symfonikové systematicky uvádějí dílo světoběžníka první půle 20. století Alexandra Zemlinského. V poslední době už došlo na Šest písní na texty Maurice Maeterlincka, Malou mořskou vílu, Symfonii č. 2 nebo Sinfoniettu, přičemž je pozoruhodné, kolik jeho skladeb mělo premiéru právě v Praze. Mezi ně patří i Zemlinského opus magnum Lyrická symfonie, která poprvé zazněla v červnu 1924 pod taktovkou samotného skladatele. S velikým vyznavačem Zemlinského Jac van Steenem jsme proto příliš neváhali. Naši výzvu přijali i špičkoví slovenští zpěváci – Simona Šaturová a Pavol Remenár.

Koncerty se konají pod záštitou J. E. pana Eduarda W. V. M. Hoekse, velvyslance Nizozemského království v České republice.

Fotky a videa

Facebook