Musica Orbis: Boston Philharmonic Youth Orchestra

Musica Orbis: Boston Philharmonic Youth Orchestra

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, C. Saint-Saëns

Kostel sv. Mikuláše, Praha 1

16.01.201827.02.2018

Bolero, Carmina Burana

Španělská synagoga, Praha 1

16.01.201829.04.2018

Boston Philharmonic Youth Orchestra, USA
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Boston Philharmonic Youth Orchestra, USA

Benjamin Zander - dirigent

Jonah Ellsworth -  violoncello

 

W.A. Mozart:  Figarova svatba, předehra k opeře

M. Ravel: Dafnis a Chloé (Suita č. 2)

A. Schönberg:  Pět kusů pro orchestr, op. 16 (verze z r. 1949)

R. Strauss: Don Quijote, op. 35

W.A. Mozart:  Overture to the Marriage of Figaro (K. 492)

M. Ravel:  Daphnis et Chloé (Suite no. 2)

A. Schoenberg:  Five Pieces for Orchestra, op. 16 (1949 version)

R. Strauss: Don Quixote, op. 35

Do Prahy přijíždí vynikající mládežnický orchestr Bostonských filharmoniků - Boston Philharmonic Youth Orchestra (BPYO). Jeho vznik podpořily nejvýznamnější osobnosti hudebního světa jako např. violoncellista Yo-Yo Ma či dirigent Sir Simon Rattle. Od jeho založení letos uplynou pouhé tři roky, ale orchestr se pod vedením Benjamina Zandera stal významnou součástí hudební scény, zařadil se mezi světovou špičku a začal sklízet ihned vynikající kritiky. Z kritiky v New York Times například citujme, že členové orchestru „hrají s vyzrálostí a soudržností, která přesahuje jejich věk“. V Praze se BPYO, sestávající ze 120 brilantních mladých muzikantů ve věkovém rozpětí 11 až 21 let, představí na 2 koncertech.

Benjamin Zander je violoncellista, skladatel a uznávaný dirigent, který má velké zkušenosti s prací s mladými muzikanty (v letech 1967–2012 působil na New England Conservatory), ale je i žádaným dirigentem světových orchestrů. V roce 1979 se B. Zander stal dirigentem Bostonské filharmonie, výjimečný vztah má také s londýnským Philharmonia Orchestra, se kterým nahrává komplety Beethovenových a Mahlerových symfonií pro labely Telarc a Linn Records. Procestoval celý svět i jako přednášející, několikrát vystoupil jako řečník i na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Obdržel mnoho ocenění a v roce 2009 mu byl udělen čestný doktorát na jeho „alma mater“, New England Conservatory of Music.

Ve Dvořákově cellovém koncertu se představí jednaz nejrespektovanějších světových violoncellistek, často posluchači a kritiky nazývána „královnou violoncella“ Natalia Gutman.Studovala u Mstislava Rostropoviče na Leningradské konzervatoři. Ameriku oslnila vystoupením v Carnegie Hall pod taktovkou Leopolda Stokowského, po návratu do Moskvy jí však sovětské autority znemožnily na dalších 10 let mezinárodní kariéru. V Sovětském svazu ovšem její hvězda stoupala – koncertovala i nahrávala se špičkovými dirigenty i hudebníky, spolu se Svjatoslavem Richterem založili trio. Od roku 1978 mohla Gutman opět pokračovat ve své mezinárodní kariéře – od té doby koncertovala v nejprestižnějších sálech světa, spolu s dirigenty Sergem Celibidachem, Mstislavem Rostropovičem, Kurtem Masurem, Wolfgangem Sawallischem, Bernardem Haitinkem, Riccarem Mutim, Jukka-Pekka Sarastem nebo Gustavem Dudamelem. Zcela speciální profesionální vztah si vybudovala s Claudiem Abbadem, pod jehož taktovkou od 80. let 20. století vystupovala s Berlínskými filharmoniky.

Fotky a videa

Facebook