Musica Orbis: Anchorage Concert Chorus

Musica Orbis: Anchorage Concert Chorus

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Koncertní cyklus mladých zahraničních umělců, vstupuje již do svého 3. ročníku. Návštěvníci koncertů mohou opět očekávat profesionální výkony smíšeného sboru a symfonických orchestrů tvořených studenty předních škol a univerzit USA.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Anchorage Concert Chorus, USA, Aljaška

Dr. Grant Cochran - sbormistr

Janet Carr-Campbell - klavírní doprovod

 

Prague Summer Nights Festival Orchestra

John Nardolillo - dirigent

Sólisté:

Chaazi Levicek - mezzosoprán

Christopher Kenney - baryton

W. A. Mozart: Figarova svatba, předehra, árie a sbory, finale

S.  Paulus: Hymn for America (Chvalozpěv pro Ameriku)

E. Dusenberry: Alaskaʼs Flag (Aljašská vlajka, upr. Grant Cochran)

F. Mendelssohn-Bartholdy: Verleih uns Frieden (Daruj nám pokoj)

F. Biebl: Ave Maria

J. Ames: Let Everything that Hath Breath Praise the Lord (Ať vše co dýše chválí Pána)

J. Brackett: Simple Gifts (Prosté dary, upr. Grant Cochran)

tradicionál: The Water is Wide (Širá voda, upr. Grant Cochran)

tradicionál: Cindy (upr. Mack Wilberg)

M. Duruflé: Requiem

Koncertní cyklus Musica Orbis 2015 zahájí vynikající smíšený sbor z Aljašky Anchorage Concert Chorus. Soubor s více než 60ti letou tradicí se věnuje vokálnímu umění na špičkové úrovni a svými koncerty i společenskými a edukačními akcemi pozvedá aljašskou kulturu.  Od roku 1992 je v jeho čele Grant Cochran, absolvent doktorského programu sbormistrovství na Yaleově univerzitě. G. Cochran v současné době vyučuje na Aljašské univerzitě v Anchorage sbormistrovství, je také skladatelem a aranžérem, některé z jeho aranží uslyšíme i na tomto koncertě. Repertoár sboru je velice široký, od stěžejních děl klasické hudby až po soudobou populární hudbu. Také do Prahy přiváží pestrý program složený především z americké sborové tvorby, vrcholem večera pak bude Requiem Maurice Duruflého.  Na koncertě bude spoluúčinkovat Prague Summer Nights Orchestra pod vedením dirigenta Johna Nardolilla, který své umění představil mj. v newyorské Carnegie Hall, v Kennedyho centru ve Washingtonu, ale i v Pekingu či v Šanghaji. Spolupracoval se slavnými sólisty, jako je klavírista Lang Lang, houslisté Jicchak Perlman, Josuha Bell, Gil Shaham, aj.

Během večera se představí i vynikající mladí sólisté. Mezzosopranistka Chaazi Levicek nepřijíždí do České republiky poprvé. V roce 2014 získala 2. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a na základě tohoto úspěchu vystoupí letos se sólovým recitálem na Prague Proms a v roce 2016 na mezinárodním festivalu Pražské jaro. Zpěvačka ověnčená mnohými cenami ze soutěží vystoupila také jako sólistka v Bachově Magnificat D dur pod taktovkou mezinárodně uznávaného dirigenta Helmutha Rillinga, se kterým také nastudovala např. kantátu G. F. Händela Dixit Dominus nebo Requiem Maurice Duruflého.

Christopher Kenney, studoval obor baryton na americkém středozápadě v Concordia College, kde získal titul bakaláře. V současné době pokračuje v magisterském studiu na University of Kentucky v Lexingtonu u Cynthie Lawrencové. Již při studiu na Concordia College vystupoval jako sólista. Nastudoval například sólové party v Orffově skladbě Carmina burana a v Matoušových pašijích J. S. Bacha. Nejnověji vystupuje v Opeře kentucké univerzity jako Dapertutto a Lindorf v Hoffmannových povídkách J. Offenbacha. Na repertoáru má též role Masetta z Mozartova Dona Giovanniho, dr. Panglosse z Bernsteinova muzikálu Candide, Kromowa z Lehárovy operety Veselá vdova či Horáce Tabora z opery The Ballad of Baby Doe amerického skladatele Douglase Moora.

Fotky a videa

Facebook