Jaroslav Svěcený

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

18.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

17.01.201831.12.2018

Housle a Houslaři aneb Setkávání v Pražské Křižovatce

5. KONCERT - 21. 12. 2015 - Recitál tří generací aneb Sláva houslí

Jaroslav Svěcený - housle a průvodní slovo, Julie Svěcená - housle, Václav Mácha - klavír Skladby J. S. Bacha, J .M .Leclaira, W. A. Mozarta, L. van Beethovena, A.Piazzolly, D. Šostakoviče, J. Svěceného a dalších autorů budou hrány na závěrečném koncertě na exkluzivní housle slavné české a italské školy 18.- 20.stol.

 

Výtěžek z prodeje vstupenek bude použit na opravu fasády kostela sv. Anny.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

JAROSLAV SVĚCENÝ

- Housle a Houslaři
aneb Setkávání v Pražské Křižovatce

Série benefičních koncertních večerů Jaroslava Svěceného a jeho hostů s názvem „Housle a Houslaři“ vstupuje do své druhé poloviny. V červenci a srpnu se v kostele sv. Anny, dnešním duchovním a kulturním centru Pražská křižovatka odehrály dva koncerty s barokním repertoárem. Na září si Svěcený přizval originální hosty – slovenský orchestr Cigánski diabli. Společně slibují bouři temperamentu a emocí.

JAROSLAV SVĚCENÝ a CIGÁNSKI DIABLI - BOUŘE TEMPERAMENTU A EMOCÍ Autorem originálního česko-slovenského projektu, který úspěšně funguje již několik let na tuzemské i zahraniční hudební scéně je Jaroslav Svěcený. Orchestr Cigánski diabli patří mezi absolutní špičku svého oboru a má ve svém středu jednoho z nejlepších cimbálistů na světě Ernesta Szarközi. Všichni členové jsou klasicky vystudovaní interpreti, takže repertoár je založen nejen na etnické muzice, ale také na virtuosních transkripcích tzv. ,,vážné" hudby. Velmi důležitou roli v tomto projektu hrají právě smyčcové nástroje, které Jaroslav Svěcený představí společně s hostem večera, výborným mistrem houslařem Janem Sokolem - synem významného českého filosofa, vysokoškolského pedagoga a publicisty prof. J. Sokola.

Koncerty Jaroslava Svěceného se slovenským orchestrem Cigánski diabli vždy předají publiku obří dávku pozitivní energie a mimořádného hudebního zážitku. Koncert Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli – středa 30. září 2015 v 19:00 hod. – kostel sv. Anny, Praha 1- Staré Město, vchod z Liliové ulice. Vstupenky na všechny koncerty ze série jsou dostání v předprodejích. Více informací naleznete na webu www.prazskakrizovatka.cz

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 připravila od července do prosince 2015 sérii koncertních benefičních večerů s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným. V cyklu s názvem „Housle a Houslaři“ se v bývalém kostele sv. Anny, dnešním duchovním a kulturním centru Pražská křižovatka ode hraje pět koncertů, které mají za cíl přilákat české i zahraniční posluchače krásné hudby do prostředí s nezaměnitelnou atmosférou, jehož vzniku dal impuls bývalý prezident ČR Václav Havel, a které disponuje vynikající akustikou. Výtěžek z koncertů bude použit na rekonstrukci fasády tohoto odsvěceného kostela. Jaroslav Svěcený je mezinárodně uznávaný houslový virtuos a expert v oboru smyčcové hudební nástroje. Řadu let mapuje bohatou, přesto dosud málo známou historii pražských houslí 18.-20. století. Tato koncertní řada bude díky kombinaci hudby, slavných mistrovských hudebních nástrojů a historického prostředí naprosto unikátní. „K této prostoře chovám vzhledem k její dávné i nedávné historii obrovskou úctu. Díky setkávání po krásných akcích a koncertních vystoupeních s panem prezidentem Václavem Havlem se na toto magické a energeticky silné místo nesmírně rád vracím“, říká Svěcený. Pražská křižovatka – podnět k rekonstrukci odsvěceného kostela sv. Anny, založeného v r. 927 n. l. sv. Václavem, dal bývalýprezident ČR Václav Havel. Jeho představou bylo vytvořit sugestivní místo pro nejrozmanitější setkávání, přednášky, diskuze, koncerty, představení, výstavy, happeningy i meditace. V odkazu a práci Václava Havla pokračujeme. A nyní společně s veřejností – protože výtěžek z prodeje vstupenek půjde celý na rekonstrukci fasády kostela,do kterého vás zveme na naše koncerty. Děkujeme vám, Nadace VIZE 97 Přehled koncertů červenec – prosinec 2015:

1. KONCERT - 28. 7. 2015 – Koncert k 265. výročí úmrtí J. S. Bacha

J. Svěcený - housle a průvodní slovo, Zdeněk Rys - hoboj, Dana Vlachová - housle a komorní orchestr Virtuosi Pragenses

Slavnostní zahajovací koncert cyklu nabídne hudbu J. S. Bacha, A. Vivaldiho, F. Kreislera a F. Bendy. Zazní housle pražských mistrů 18. století a slavné italské dobové nástroje.

2. KONCERT - 27. 8. 2015 - Barokní seance

Jaroslav Svěcený - housle a průvodní slovo, Jitka Navrátilová - cembalo

Hudba autorů italského, francouzského, německého a českého baroka bude dobově dokonale souznít se prostorou Pražské křižovatky. V jednotlivých skladbách se představí unikátní dobové nástroje ze soukromých sbírek a posluchači se v průběhu koncertu seznámí i s historickými špičkovými houslemi, které spatřily světlo světa na území Starého Města pražského a Malé Strany.

3. KONCERT - 30. 9. 2015 - Jaroslav Svěcený & Cigánski Diabli

Známý česko-slovenský koncertní projekt, jehož autorem je Jaroslav Svěcený, se stále rozvíjí a prostřednictvím etnicko-klasické hudby přináší obrovskou dávku emocí a virtuozity. Ukázka českých, slovenských a rakouských houslí v souznění s etnickými nástroji.

4. KONCERT - 13. 10. 2015 - Koncert pro všechny generace

Jaroslav Svěcený-housle a průvodní slovo, Miloslav Klaus - kytara, Ladislav Horák – akordeon

Předposlední koncert cyklu nabídne nejen hudbu N. Paganiniho pro housle a kytaru či argentinské ,,tango nuevo" Astora Piazzolly s renomovaným akordeonistou a zástupcem ředitele Ladislavem Horákem, ale také filmová hudba Johna Williamse, Václava Trojana a dalších autorů. Představí se také česká houslařská současnost.

5. KONCERT - 21. 12. 2015 - Recitál tří generací a neb Sláva houslí

Jaroslav Svěcený - housle a průvodní slovo, Julie Svěcená - housle, Václav Mácha - klavír Skladby J. S. Bacha, J .M .Leclaira, W. A. Mozarta, L. van Beethovena, A.Piazzolly, D. Šostakoviče, J. Svěceného a dalších autorů budou hrány na závěrečném koncertě na exkluzivní housle slavné české a italské školy 18.- 20.stol.

 

Fotky a videa

Facebook