Struny podzimu: Gil Shaham & Sejong Soloists

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The Four Seasons, Gypsy Airs op. 20

Obecní dům, Praha

18.01.201827.02.2018

Cyklus D: Bernstein 100 LET

Obecní dům, Praha

18.01.2018

Shahamův sólový recitál v roce 2009 byl dechberoucím, jedním z nejmagičtějších festivalových okamžiků vůbec. Jeho návrat, tentokrát v doprovodu newyorského orchestru Sejong Soloists, slibuje po projektu Vivaldi Recomposed v roce 2013 další zajímavou konfrontaci Vivaldiho Čtvero ročních dob a jejich současné verze z pohledu jihokorejského skladatele Sukhi Kanga.

Sleva 20% pro držitele karet Isic, Itic.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Gil Shaham – housle
Sejong Soloists
Hyo Kang
– umělecký vedoucí

Shahamův sólový recitál v roce 2009 byl dechberoucím, jedním z nejmagičtějších festivalových okamžiků vůbec. Jeho návrat, tentokrát v doprovodu newyorského orchestru Sejong Soloists, slibuje po projektu Vivaldi Recomposed v roce 2013 další zajímavou konfrontaci Vivaldiho Čtvero ročních dob a jejich současné verze z pohledu jihokorejského skladatele Sukhi Kanga.

Vivaldiho Čtvero ročních dob je skutečně fenoménem – jak svou „obehraností“ v sálech i ve veřejném prostoru, tak svou inspirační silou, která fascinuje a láká soudobé skladatele napříč kontinenty i styly, aby se s Vivaldiho houslovými koncerty vyrovnali po svém. Vedle britské verze od Maxe Richtera, americké od Philipa Glasse či argentinské od Astora Piazzolly tak vznikla i jihokorejská od Sukhi Kanga (Four Seasons of PyeongChang). Dvanáctičlenný smyčcový orchestr Sejong Soloists, spojující vynikající sólové i komorní hráče z 8 různých zemí, je k provedení jihokorejské skladby nejpovolanějším tělesem – právě v jeho podání (společně se S. Milenkovićem) totiž zazněla v roce 2006 na festivalu Great Mountains Music Festival v jihokorejském regionu Pchjongčchang poprvé.

Gil Shaham patří k těm nemnoha houslistům, v jejichž interpretaci i ty nejtěžší virtuózní skladby znějí lehce a přirozeně díky bezchybné technice v kombinaci s nenapodobitelným stylem plným vřelosti a velkorysosti. Jeho nahrávky získaly řadu ocenění včetně cen Grammy, Grand Prix du Disque, Cannes Classical Award či Gramophone Editor‘s Choice. Shahamova nahrávka Vivaldiho Čtvero ročních dob pro Deutsche Grammophon z roku 1995 (s Orpheus Chamber Orchestra) se řadí k nejpozoruhodnějším, jihokorejská verze houslových koncertů se tak ocitne vskutku vedle prvotřídně provedeného originálu. V případě Gila Shahama však nemůže v programu chybět ani jeden z houslových koncertů J. S. Bacha.

Facebook