Struny podzimu: Buika

Struny podzimu: Buika
E-Ticket
Co je E-Ticket?

Zahajovací koncert

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

19.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

19.01.201831.12.2018

Nezařaditelná, živelná, nesmírně autentická… taková je mallorská zpěvačka Buika s africkými kořeny s naprosto specifickým hlasem – jemným i drsným, vřelým i temným, syrově nakřáplým. V jejím stylu slyšíme fascinující mix maurských kořenů flamenka, kreolské morny i jazzové sofistikovanosti Billie Holiday či Niny Simone.

Sleva 20% pro držitele karet Isic, Itic.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Nezařaditelná, živelná, nesmírně autentická… taková je mallorská zpěvačka Buika s africkými kořeny s absolutně specifickým hlasem – jemným i drsným zároveň, vřelým i temným, syrově nakřáplým. V jejím stylu slyšíme fascinující mix maurských kořenů flamenka, kreolské morny i jazzové sofistikovanosti Billie Holiday či Niny Simone.

Struny podzimu po loňském krystalicky čistém zahájení v podání Marizy, rovněž zpěvačky s africkými kořeny, představí další z pěveckých div, které jsou především samy sebou. Může se zdát, že Buika vychází především z flamenka, koření ho ale tolika dalšími styly, že se její hudba ocitá mimo žánry. Nejen zpěvačka, ale i skladatelka, básnířka a producentka si v dětství v kostelním sboru vyslechla, že její hlas je strašný. Dnes koncertuje po celém světě, spolupracuje s Chickem Coreou, Charlesem Aznavourem či Nelly Furtado, její hudbu si do svého filmu Kůže, kterou nosím vybral Pedro Almodóvar a poslední album jí vyneslo nominaci na Grammy.

Jistý zlom v její diskografii představuje album La Noche Más Larga (Má nejdelší noc) z roku 2013. Zatímco na předchozích deskách zpívala především převzaté písně, svým posledním albem, jež i sama produkovala, se etablovala coby autorka, ke spolupráci přizvala i kytaristu Pata Mathenyho. Autorské písně se skvěle doplňují s jejími coververzemi slavných melodií Don’t Explain (Billie Holiday), Throw It Away (Abbey Lincoln), La Nave del Olvido (José José), Siboney (Ernesto Lecuona) či šansony Jacquesa Brela (Ne Me Quitte Pas). Z hlasu Buiky tryskají emoce ve své nejsyrovější, bolavé a zároveň něžné podobě, nepotřebují překlad, stačí poslouchat a nechat se dojmout.

Facebook