Struny podzimu: A Filetta & Fadia Tomb El-Hage

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The Four Seasons, Gypsy Airs op. 20

Obecní dům, Praha

18.01.201827.02.2018

Cyklus D: Bernstein 100 LET

Obecní dům, Praha

18.01.2018

Struny podzimu zvou na exkurzi za autentickými vokálními tradicemi celého světa už od roku 2007, poprvé za staroruskými zpěvy, naposled za syrovou gruzínskou polyfonií. V roce svého 20. výročí si dopřejí návrat jednoho z nejsilnějších zážitků v této sérii v podání korsické skupiny A Filetta, tentokrát ovšem v dialogu se zpěvy z orientálního světa libanonské zpěvačky Fadiy Tomb El-Hage.

Sleva 20% pro držitele karet Isic, Itic.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Struny podzimu zvou na exkurzi za autentickými vokálními tradicemi celého světa už od roku 2007, poprvé za staroruskými zpěvy, naposled za syrovou gruzínskou polyfonií. V roce svého 20. výročí si dopřejí návrat jednoho z nejsilnějších zážitků v této sérii v podání korsické skupiny A Filetta, tentokrát ovšem v dialogu se zpěvy z orientálního světa libanonské zpěvačky Fadiy Tomb El-Hage.

Soubor A Filetta je odborníky považován za absolutně nejlepšího interpreta vícehlasého zpěvu, především proto, že není jen archaickým muzejním exponátem, ale živou, ve vývoji pokračující tradicí. Jean-Claude Acquaviva, zakladatel A Filetty v roce 1978, soubor při zachování respektu k tradicím postupně dovedl mezi elitní sbory staré hudby i soudobé ansámbly. Mateřský žánr překračují nejen hloubkou interpretace, ale i repertoárem, který členové skupiny rozšířili o jedinečné vlastní skladby a o zkušenosti s hudbou pro divadlo, současný tanec i film – nejznámější je soundtrack k filmu Himaláj – Karavana natočený
s Brunem Coulaisem. Nové impulsy ansámblu přinášejí i spolupráce s hudebníky z jiných světů, např. bandoneonistou Danielem di Bonaventurou, jazzovým trumpetistou Paolo Fresu či japonskými bubeníky Kodo.

S Fadiou Tomb El-Hage se poprvé setkali při projektu Puz/zle choreografa Sidi Larbi Cherkaoui. Jejich koncertní dialog přináší průzračné spojení dvou odlišných kulturních tradic – západních a východních, jež se při zachování vlastních specifik překvapivě skvěle doplňují
a vytvářejí imaginární prostor pro přirozené potkávání duchovních i světských písní zpívaných v korsičtině, arabštině i syrštině.

Facebook