Struny podzimu: Philippe Jaroussky & Jérôme Ducros

Struny podzimu: Philippe Jaroussky & Jérôme Ducros

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

17.01.201831.12.2018

The Best of Classics

Obecní dům, Praha

17.01.201826.02.2018

Dvacetiletému výročí festivalu je zasvěceno vystoupení Philippa Jarousského, který zahajoval festival světovou premiérou Porporových árií pro Farinelliho v roce 2012. Koncert zvoleným sálem připomíná hradní kořeny Strun podzimu a programem festivalové motto, které inspirovalo název festivalu: Jarousského zářivý, čistý chlapecký hlas zpívá verše prokletého básníka Verlaina.

Sleva 20% pro držitele karet Isic, Itic.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Philippe Jaroussky – kontratenor
Jérôme Ducros – klavír

Dvacetiletému výročí festivalu je zasvěceno vystoupení Philippa Jarousského, který zahajoval festival světovou premiérou Porporových árií pro Farinelliho v roce 2012. Koncert zvoleným sálem připomíná hradní kořeny Strun podzimu a programem festivalové motto, které inspirovalo název festivalu: Jarousského zářivý, čistý chlapecký hlas zpívá verše prokletého básníka Verlaina.

Jarousského vysoký jemný hlas evokuje housle, které nejdříve společně s klavírem studoval. Ohromuje velkým rozsahem, virtuozitou i přirozeným vystupováním, spolupracuje se všemi významnými soubory a umělci, kteří se věnují starší hudbě (Les Arts Florissants, William Christie, René Jacobs či Fabio Biondi), vede i vlastní soubor Artaserse. Jarousského ovšem láká hudba i z jiného světa – např. skladby Marca-André Dalbavie nebo francouzské písně Debussyho, Faurého, Hahna, Dukase či Chaminade, jež zařadil na novátorském CD Opium (2009), na které navazuje i jeho nejnovější album Green: Mélodies françaises sur des poèmes de Verlaine z letošního února.

Paul Verlaine byl jednou z nejvlivnějších a nejinspirativnějších postav období fin de siècle, jeho poezie je vystavěná především na rytmu a melodii, přímo tedy vybízí k hudebnímu zpracování. Jarousského album zahrnuje nejen dobře známá zhudebnění Verlainových veršů od básníkových současníků Faurého a Debussyho či následující skladatelské generace (např. píseň Green André Capleta), ale i skryté skvosty od Bordese, Szulce nebo Poldowski, a dokonce i několik šansonů, třeba od Léo Ferré nebo Chanson d’automne Charlese Treneta, jehož první tři verše si Struny podzimu vypůjčily pro své motto. Jarousského hudební putování za Verlainem tak nechává vyznít přirozené napojení jeho veršů na francouzskou hudbu nejrůznějších žánrů.

Facebook