Kristine Opolais

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Famous Organ Toccatas

Kostel sv. Jiljí, Praha 1

28.01.201824.02.2018

speciální nabídka

Lotyšská sopranistka Kristīne Opolaisje vycházející hvězdou světových operních scén. V říjnu 2010 debutovala s mimořádným úspěchem v Bavorské státní opeře v Mnichově v titulní roli Dvořákovy Rusalky v nové inscenaci režiséra Martina Kušeje.

Speciální nabídka:

Do pátku 28.8.2015 máte možnost zakoupit vstupenky s 50% slevou.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Lotyšská sopranistka Kristīne Opolaisje vycházející hvězdou světových operních scén. V říjnu 2010 debutovala s mimořádným úspěchem v Bavorské státní opeře v Mnichově v titulní roli Dvořákovy Rusalky v nové inscenaci režiséra Martina Kušeje. V červnu 2011 vystoupila poprvé v londýnské Covent Garden, a to v roli Cio-Cio-San (Puccini: Madama Butterfly) a i tento její debut zaznamenal skvělý divácký i kritický ohlas. 11. ledna 2013 Kristīne Opolais debutovala v Metropolitní opera jako Magda (Puccini: Vlaštovka) a v březnu se vrátila do Covent Garden jako Pucciniho Tosca. V dubnu následovala dvě vídeňská angažmá: role Mimi (Puccini: Bohéma) ve Vídeňské státní opeře a koncertní provedení Verdiho Simona Boccanegry, na němž se v Konzerthausu podílela po boku Thomase Hampsona a Josepha Calleji; z koncertu vznikl záznam pro label Decca.

Jako Amélie se v nové inscenaci Simona Boccanegry představila v červnu 2013 v Bavorské státní opeře (režie Dmitry Cherniakov, dirigent Bertrand de Billy) a v červenci vystoupila s Bostonským symfonickým orchestrem v provedení Verdiho Requiem pod taktovkou Andrise Nelsonse na proslulém festivalu v Tanglewoodu.

Kristīne Opolais (*1979) se narodila v lotyšském městě Rēzekne a absolvovala Lotyšskou akademii hudby. Pěveckou kariéru zahájila v roce 2001 jako členka sboru Lotyšské národní opery, ale již v roce 2003 se stala sólistkou této opery. Zde také potkala svého budoucího manžela, slavného lotyšského dirigenta Andrise Nelsonse. Mezinárodní pozornost vzbudila poprvé v roce 2006, kdy debutovala v berlínské Státní opeře Unter den Linden, o dva roky později debutovala v milánské La Scale a ve Vídeňské státní opeře. Do dějin Metropolitní opery se navždy zapsala v dubnu 2014, kdy zde debutovala během 24 hodin hned ve dvou hlavních rolích: v pátek 4. 4. se na této scéně poprvé představila v titulní roli Pucciniho Madama Butterfly a v sobotu 5. 4. zaskočila v roli Mimi v Pucciniho Bohémě za náhle onemocnělou rumunskou sopranistku Anitu Hartig; představení bylo vysíláno v rámci cyklu Met in HD do kinosálů celého světa. Roli Mimi bude v Met zpívat v sezoně 2014/2015. V červnu a červenci 2014 ji čeká v londýnské Covent Garden další Pucciniho hrdinka, tentokrát Manon Lescaut.

Facebook