Vittorio Grigolo

Vittorio Grigolo

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

17.01.201831.12.2018

The Best of Classics

Obecní dům, Praha

17.01.201826.02.2018

Charismatický italský tenorista Vittorio Grigòlo, fascinující Vévoda mantovský ze slavného filmového Rigoletta natáčeného přímo v Mantově, vystoupí poprvé v Praze!
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Itálie oznamuje senzační návrat na operní pódia v podobě mladého italského tenoristy Vittoria Grigòla. Pro jeho výjimečný divadelní i vokální talent si jej cení v operních domech po celém světě. Jeho debut v Královské opeře v Covent Garden v roce 2010 (Des Grieux v Massenetově opeře Manon) byl označen jako: „...nejúžasnější debut v Covent Garden po dlouhé době. Má vše, co role vyžaduje – nosný hlas, přitažlivý zjev a přirozený divadelní instinkt.“ The Guardian

Vittorio Grigòlo se narodil v toskánském Arezzu a vyrůstal v Římě, kde se stal sólistou ve sboru Sixtinské kaple. Ve třinácti letech debutoval v roli pastýře v Tosce, poté začal se studiem zpěvu a ve třiadvaceti letech se stal nejmladších tenoristou, který kdy vystoupil v milánské La Scale. Během následujících několika letech vystupoval po celém světě pod taktovkou dirigentů zvučných jmen: Riccardo Chailly, Lorin Maazel, Zubin Mehta, Riccardo Muti, Myung-Whun Chung, Gustavo Dudamel a Antonio Pappano.


V minulé sezóně se dočkal debutu v Pařížské opeře v Lucii di Lammermoor. V této opeře na podzim 2013 vystupoval i v La Scale a v Bohémě se představil ve Vídni a New Yorku. Mimo tyto role jeho repertoár zahrnuje vice než 24 oper od skladatelů jakými jsou Mozart, Donizetti, Verdi, Puccini, Gounod, Massenet, Offenbach, Bernstein a také Rossiniho duchovní díla. Jako jeden z předních tenorů své generace dnes pravidelně vystupuje v nejprestižnějších operních domech: v La Scale, v Královské opeře v Londýně, v Metropolitní opeře v New Yorku, Národní opeře ve Washingtonu, v Deutsche Oper v Berlíně, v Opernhausu v Curychu, Palau de Les Arts ve Valencii, a na festivalu Chorégies D’Orange.


Mezi jeho úspěchy z nedávné doby jmenujme hlavní úlohy v operách Faust, Romeo a Julie, Manon, Don Carlos a Hoffmannovy povídky, dále Bohéma, Lucrezia Borgia, La traviata, Gianni Schicchi, Lucia di Lammermoor, Korzár a Rigoletto.


Jeho diskografie zahrnuje platinové album s nahrávkou Bernsteinovy West Side Story i sólová CD „In the Hands of love“ (Polydor), „The Italian Tenor“ a „Arrivederci” i jeho nejnovější nahrávku „Ave Maria” (vše Sony Classical). Vittorio získal mnohá ocenění, včetně ceny pro nejlepšího tenoristu od časopisu L’Opera v roce 2011, cenu Královské opery v Londýně za ztvárnění rytíře Des Grieux v Manon v roce 2010 nebo prestižní cenu ECHO Klassik (objev roku 2011).

Facebook