Severoněmecká filharmonie Rostock (Berlínská zeď 25 let)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

21.01.201831.12.2018

Famous Organ Toccatas

Kostel sv. Jiljí, Praha 1

21.01.201824.02.2018

Výhodný nákup speciální nabídka

Cena: od 150 Kč, více viz. níže

Při příležitosti 25. výročí pádu Berlínské zdi a železné opony v Evropě se bude konat 8. listopadu 2014 pamětní koncert v nejkrásnějším koncertním sále Prahy, Rudolfinu. Je organizován agenturou CZECH Artists Management International ve spolupráci s německou Opera Classica Europa a Platformou evropských pamětí a svědomí.

Nyní máte možnost zakoupit vstupenky za Zvýhodněnou cenu. Sleva je platná pouze pro omezený počet vstupenek.

 

Další možnosti slev:

- sleva 5% - při nákupu min. 10 ks vstupenek a max. 29 ks vstupenek
- sleva 10% - při nákupu min. 30 ks vstupenek a více

Tyto slevy jsou dostupné pouze na prodejních místech a na našem obchodním oddělení. Pro objednávku můžete kontaktovat naše obchodní oddělení na mailu: ticket@ticketpro.cz.

 


Program koncertu:

Ludwig van Beethoven Egmont (předehra ke stejnojmennému dramatu od Johanna Wolfganga Goethe)
Antonín Dvořák Biblická píseň č. 3 "Bože, vyslyš mou modlitbu"
Ludwig van Beethoven Arie Florestana "O tmě tady" z opery Fidelio
Ludwig van Beethoven Sbor zajatců z opery Fidelio
Dmitrij Šostakovič Symphonie č.5

 

Účinkují:

Severoněmecká filharmonie Rostock
Kühnův sbor Praha
Romana Vaccaro - soprán
Alexander Spemann - tenor
Ulrich Backofen - dirigent

 

Facebook: https://www.facebook.com/vyrocipaduberlinskezdi

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jeden z nejlepších německých orchestrů, Severoněmecká filharmonie Rostock, vynikající Kühnův sbor Praha, Romana Vaccaro - soprán a americká pěvecká hvězda Marc Heller - tenor, který mimo jiné hostuje v newyorské Metropolitní opeře, provedou díla Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka a Dmitrije Šostakoviče, včetně slavného sboru vězňů z Beethovenovy opery "Fidelio". Dirigentem bude Ulrich Bachofen, rodák z Drážďan, která se sám stal v bývalé NDR obětí totalitní zvůle. Pamětní koncert je podporován Evropskou unií, Ministerstvem zahraničních věcí Spolkové republiky Německo, Ministerstvem kultury České republiky, vládou německé Spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko a řadou soukromých sponzorů. Osobní záštitu převzal velvyslanec Spolkové republiky Německo v Praze Dr. Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven a ministr kultury České republiky Daniel Herman.

 

Program koncertu:

Ludwig van Beethoven Egmont (předehra ke stejnojmennému dramatu od Johanna Wolfganga Goethe)
Antonín Dvořák Biblická píseň č. 3 "Bože, vyslyš mou modlitbu"
Ludwig van Beethoven Arie Florestana "O tmě tady" z opery Fidelio
Ludwig van Beethoven Sbor zajatců z opery Fidelio
Dmitrij Šostakovič Symphonie č.5

Účinkují:

Severoněmecká filharmonie Rostock
Kühnův sbor Praha
Romana Vaccaro - soprán
Alexander Spemann - tenor
Ulrich Backofen - dirigent

 

Alexander Spemann
Rodák z Wiesbadenu, hudební vzdělání zahájil současně se školní docházkou hrou na klavír, později na trumpetu. V sedmnácti se mu dostalo prvních pěveckých lekcí u paní Gertie Charlent na Peter-Cornelius-Konservatorium v Mohuči. Po ukončení školní docházky začal studovat zpěv na Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Frankfurtu nad Mohanem u prof. Martina Gründlera.
Alexander Spemann vystoupil mj. v Essenu, ve Frankfurtské opeře, Philharmonie Köln, v mnichovské Philharmonie am Gasteig, ve Staatstheater Hannover, Staatsoper Hamburg a opeře města Bonn, dále v rozhlasových nahrávkách Hessenského rozhlasu a WDR, kde byl angažován v letech 1993 až 1997. Od září 1999 je angažován jako hrdinný tenor (Heldentenor) ve Staatstheater Mainz.
V repertoáru má role Maxe ve Weberově Čarostřelci, Heroda ve Straussově Salome nebo Wagnerova Tristana, Tannhäusera, Parzifala či Lohengrina, a také zpívá Danila v Lehárově Veselé vdově, profesora Higginse v My Fair Lady a Cikánského barona.
Alexander Spemann je také skladatel (Fürchtenich, premiéra v r. 2002 ve Staatstheater Mainz/Großes Haus) a hudebně-literární kabaretista (Stimmritze & So). To dokazuje jeho všestrannost.

 

Facebook