Bard College Conservatory Orchestra (USA)

Bard College Conservatory Orchestra (USA)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Bolero, Carmina Burana

Španělská synagoga, Praha 1

26.11.201727.02.2018

Bard College Conservatory Orchestra tvoří 90 nadaných studentů, kteří navštěvují pětileté magisterské studium na Bard College. Mezi profesory této univerzity najdeme světově uznávané kapacity, jakými jsou například sopranistka Dawn Upshaw, klavírista Peter Serkin nebo houslisté Weigang Li a Ida Kavafian.

Nemístenkové sezení!

Možnost zakoupit 50%  slevu pro studenty, seniory, děti a ZTP/P s doprovodem.
Koncerty jsou s přestávkou (cca 20 minut)

 

 

Program:                

Program:                           

G. Rossini - Overture to William Tell / Vilém Tell - předehra

R. Wagner - Siegfried’s Funeral March from Götterdämmergung / Siegfriedův smuteční pochod z opery Soumrak bohů

W. Lutosławski - Chantefleurs et Chantefables, for soprano & orchestra / pro soprán a orchestr

D. Shostakovich - Symphony No. 15 / D. Šostakovič  Symfonie č.15

 

Conductor/Dirigent:      Leon Botstein

Soloist/Sólistka:   Dawn Upshaw (soprano)

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Bard College Conservatory Orchestra tvoří 90 nadaných studentů, kteří navštěvují pětileté magisterské studium na Bard College. Mezi profesory této univerzity najdeme světově uznávané kapacity, jakými jsou například sopranistka Dawn Upshaw, klavírista Peter Serkin nebo houslisté Weigang Li a Ida Kavafian. Vystoupení Bard College Conservatory Orchestra v Sander Theatre v květnu 2011 získalo nadšené kritiky, například David Griesinger jej popsal takto: “Od prvních not bylo zřejmé, že tito mladí hudebníci vědí, o co jde… Mohu s klidem říct, že to bylo emociálně nejsilnější provedení tohoto nádherného díla [Šostakovičova Symfonie č. 5], které jsem kdy slyšel. Mimořádné ocenění samozřejmě patří Botsteinovi (dirigent), ale měl k ruce úžasné hráče.“

Dawn Upshaw si vydobyla světové renomé jako sopranistka; spojuje v sobě přirozenou vřelost a intenzivní zájem o transformující, komunikativní schopnosti hudby. Dawn Upshaw prezentuje rozsáhlý koncertní a operní repertoár od duchovních děl Bacha až po soudobé skladby. Díky své schopnosti vystihnout ducha skladby po stránce hudební i textové si získala jak oddanost velmi různorodého publika, tak ocenění a uznání, kterých dosahují jen ti nejvýjimečnější umělci.  V roce 2007 jí bylo uděleno ocenění „Fellow of the MacArthur Foundation“ jako vůbec první vokalistce, která tento pětiletý grant dostala. V roce 2008 se stala členkou American Academy of Arts and Sciences.

Její vystoupení na operní scéně zahrnují velké role v dílech Mozarta, stejně jako moderní skladby Stravinského, Poulenca, Messiaena. Od roku 1984 pravidelně vystupuje v Metropolitní opeře, kde má za sebou již téměř 300 představení. Její osobnost rovněž inspirovala mnohé skladatele, aby složili díla speciálně pro ni, například Velký Gatsby odJohna Harrisona.  Pětkrát získala cenu Grammy, má za sebou více než 50 nahrávek, včetně nahrávky Symfonie č. 3 od Henryka Góreckiho s prodejem v řádech miliónů.


Leon Botstein

Je uznávaným dirigentem, který je respektovaný pro svůj vizionářský přístup, se kterým uveřejňuje díla dosud neprávem opomíjená a sestavuje tak koncertní programy, které působí jak na mysl, tak i na emoce posluchačů. Leon Botstein nedávno oslavil 20 let v roli hudebního ředitele a hlavního dirigenta American Symphony Orchestra. Jako dirigent hostuje po celém světě, je rovněž uznávaným hudebním historikem, editorem časopisu The Musical Quarterly a autorem řady článků a knih. Za svoji hudební činnost obdržel mnohá významná ocenění.

Fotky a videa

Facebook