UC Berkeley Symphony Orchestra (USA)

UC Berkeley Symphony Orchestra (USA)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The Four Seasons, Gypsy Airs op. 20

Obecní dům, Praha

18.01.201827.02.2018

Cyklus D: Bernstein 100 LET

Obecní dům, Praha

18.01.2018

Orchestr jedné z nejprestižnějších světových univerzit, UC Berkeley Symphony Orchestra, byl založen již v roce 1923.

Nemístenkové sezení!

Možnost zakoupit 50%  slevu pro studenty, seniory, děti a ZTP/P s doprovodem.
Koncerty jsou s přestávkou (cca 20 minut)

 

Program:   

      
A. Copland - Appalachian Spring / Apalačské Jaro

G. Gershwin - An American in Paris / Američan v Paříži

D.Shostakovich - Symphony No. 10 / D. Šostakovič – Symfonie č.10

 

Conductor/Dirigent:      

David Milnes

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Orchestr jedné z nejprestižnějších světových univerzit, UC Berkeley Symphony Orchestra, byl založen již v roce 1923. Po celou dobu své existence poskytuje prostor především vlastním studentům a absolventům, kteří tak mají možnost nastudovat a představit svá nejlepší díla širokému publiku.  Mezi dirigenty, kteří vedli toto prestižní těleso, jsou taková jména jako Modeste Alloo, Albert Elkus, Joaquin Nin-Culmell, Michael Senturia, a Jung Ho-Pak. Od roku 1996 je hudebním ředitelem orchestru David Milnes, který bude dirigovat také jeho pražský koncert. Univerzita pořádá každý rok koncertní soutěže a její vítězové mají čest být vedeni skvělými profesionálními hudebníky.

 

David Milnes, hudební ředitel a dirigent UC Berkeley Symphony Orchestra, studoval hru na klavír, varhany, klarinet, cello a krátce působil jako jazzový klavírista. V té době si zahrál s hudebníky, jako jsou Chuck Mangione, Gene Krupa, Billy Taylor a John Pizzarelli.  Pak se vrátil do sféry vážné hudby a hned po absolutoriu získal prestižní místo asistenta dirigenta u San Francisco Symphony, a dokonce vedl již v roce 1986 prestižní San Francisco Symphony Youth Orchestra na jeho evropském turné. Milnes je známým propagátorem soudobé hudby, v letech 2002-2009 vedl soubor San Francisco Contemporary Music Players, pro který nechal složit a v premiéře pak i představil řadu děl současných autorů z celého světa. Nahrál díla J.A. Lennona, J. Newtona, E.Campionse, J. Lidermana nebo P. Ortize a spolupracoval
s umělci jako Frederica von Stade, Dawn Upshaw, Bill T. Jones, Paul Hillier, James Newton, David Starobin a Chanticleer. Než se začal věnovat práci pro UC Berkeley Orchestra, obohatil svoji kariéru
o místa na školách a institucích SUNY Purchase and Southern Methodist University, Juilliard School, Curtis Institute a San Francisco Conservatory of Music.  

Fotky a videa

Facebook