Struny podzimu: Maya Beiser

Struny podzimu: Maya Beiser

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Vivaldi Four Seasons

Klementinum, Praha

22.01.201829.11.2018

19. ročník mezinárodního hudebního festivalu
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Maya Beiser – violoncello

Sólový debut postminimalistické violoncellistky kombinující to nejlepší ze dvou světů – z tradičního světa skvělé klasické průpravy a ze světa nejnovějších technických možností. Díky smělé virtuozitě, rockové dravosti a použití smyček a videoprojekcí dokáže Maya Beiser stvořit v podstatě jakýkoliv druh hudby, hudbu sui generis.

Maya Beiser, po matce Francouzka, po otci Argentinka, vyrostla v kibucu v Galileji na severu Izraele obklopená zvyky a hudbou židů, muslimů i křesťanů. Toto specifické prostředí ji utvrdilo v tom, že právě hudba dokáže nejlépe překonávat zvyklostní a národnostní bariéry a může se stát jednotícím jazykem. Díky perfektní herní technice, šíři repertoáru a pověsti inovátorky se jí daří vizi hluboké a silné hudby jdoucí napříč uměleckými žánry a kulturami uskutečnit a přivést ji do nejlepších koncertních síní světa. Její multimediální koncerty využívající nejnovější technické vymoženosti (pro svůj hudební koncept vyvinula dokonce vlastní software) objevují ve světě klasické hudby netušená hudební území a nabízejí publiku zažít hudbu nově a jinak.

Maya Beiser absolvovala Yale University, mezi její učitele patřili Alexander Schneider či Isaac Stern. Premiéruje řadu soudobých skladeb, spolupracuje např. s Philipem Glassem, Osvaldem Golijovem či Stevem Reichem. V její diskografii figuruje i řada filmových soundtracků, naposledy pro film Po zániku Země (After Earth). Patří k zakládajícím členům souboru Bang on a Can, její poslední projekt Elsewhere: a CelloOpera (režisér Robert Woodruff), uvedený na BAM Next Wave festivalu, zaznamenal skvělé ohlasy.

Facebook