Struny podzimu: Mariza

Struny podzimu: Mariza

Zahajovací koncert

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Great Organ Music

Kostel Nejsvětějšího Salvátora, Praha 1

20.11.201708.01.2018

19. ročník mezinárodního hudebního festivalu
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Mariza – zpěv

José Manuel Neto – portugalská kytara
Pedro Jóia – kytara
Yami – bassová kytara
Vicky Marques – bicí a perkuse

Podmanivé portugalské fado v podání stylově dokonalé Marizy, suverénní nástupkyně královny fada Amálie Rodrigues. Mariza zosobňuje současnou portugalskou hudbu, ovšem s doteky její minulosti, a hloubkou přednesených citů a uvěřitelným prožitkem každé písně své publikum pokaždé doslova uhrane.

Fado plné melancholie a tíživé osudovosti prý vzniklo na ulici mezi obyčejnými lidmi. Jsou to příběhy ze života, o stesku po lásce, odloučení a nekonečném moři, příběhy o pocitech, pro které má portugalština specifické slovo – saudade. Mariza s fadem dokáže experimentovat, aniž by narušila jeho identitu, a díky ní zní toto „portugalské blues“ v nejprestižnějších koncertních sálech po celém světě (od Royal Festival Hall v Londýně přes Opera House v Sydney po Carnegie Hall v New Yorku) a dostalo se v roce 2011 na seznam kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Mariza, napůl Afričanka, napůl Portugalka, vyrůstala v lisabonské čtvrti Mouraria považované za kolébku fada. Hned první album (Fado em Mim, 2001) Marize otevřelo cestu na nejlepší světové festivaly a bylo jasné, že fado získalo svrchovanou interpretku, jež dokáže navázat intenzivní, neokázalou komunikaci s publikem. Mariza je držitelkou mnoha cen, např. Ceny BBC pro world music, podílela se na několika dokumentárních filmech o fadu, má za sebou spolupráci s řadou skvělých muzikantů, mj. Stingem či Lenny Kravitzem, a potvrzuje, že hudba nejsou fakta, ale emoce srozumitelné bez ohledu na jazyk.

Facebook