Struny podzimu: Estrella Morente

Struny podzimu: Estrella Morente

Závěrečný koncert

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Hradišťan & Jiří Pavlica

Městská knihovna, Praha 1

19. ročník mezinárodního hudebního festivalu
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Estrella Morente – zpěv
Montoyita, El Monti – kytary
El Popo – perkuse
Antonio Carbonell, QuiQui Morente, Angel Gabarre – palmas, vokály

Nový hlas flamenka, přirozeně dokonalá diva podobně jako Maria Callas nebo Greta Garbo, zpěvačka obdařená krystalicky čistým hlasem a talentem propojit hrdé andaluské hudební tradice s novými impulzy… Tak hodnotí kritika pokračovatelku jedné z největších španělských hudebních dynastií Estrellu Morente. Její koncerty jsou vřelou poctou flamenku i výzvou tradicím.

Estrella Morente, dcera slavného zpěváka Enriquea Morenteho, vyrostla v andaluské Granadě doslova obklopená flamenkem a jeho kulturou. Byť flamenco obohacuje o další podněty, nezbavuje ho původní identity, syrového temperamentu a intimní, emocemi praskající atmosféry. Po boku slavného flamenkového kytaristy Sabicase zpívala už v 7 letech, dnes „vyváží“ andaluský hudební poklad do nejslavnější koncertních sálů světa, třeba do vídeňského Konzerthausu nebo do newyorské Carnegie Hall.

Svým podáním písně Los Pastores ze svého debutového alba (2001) ohromila Petera Gabriela, který se později rozhodl CD vydat znovu u svého labelu Real World, a vyslat ho tak do celosvětové distribuce. Její hlas si našel cestu i do filmu – Estrella ho propůjčila Penélope Cruz, když zpívá píseň Volver ve stejnojmenném filmu Pedra Almodóvara. Své doposud poslední album s názvem Autorretrato (Autoportrét, EMI/2012) obohatila o spolupráci nejen s flamenkovými hudebníky (Vicente Amigo, Ketama), ale také např. s Michalem Nymanem nebo Patem Methenym. Estrellin jedinečný cit pro kombinaci vášnivého rytmu a uhrančivých melodií však nejlépe vynikne naživo na koncertě.

Facebook