Marin Limić - Klavírní recitál

Marin Limić - Klavírní recitál

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

20.11.201731.12.2017

MARIN LIMIĆ - Klavírní recitál
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Chorvatský pianista Marin Limič se narodil Záhřebu v roce 1985. Základní a střední hudební vzdělání zakončil ve splitské Hudební škole Josipa Hatzea ve třídě pedagožky  a koncertní pianistky Jadranky Garin. Od roku 1997 se zúčastňoval  řady klavírních  soutěží, kde byl několikrát oceněn prvním nebo druhým místem.   V roce 2003 získal titul laureáta  na celostátní soutěži v Dubrovníku.

Od roku 2003 byl studentem Hudební akademie v Záhřebu ve třídě prof. Dj. Stanettia i prof. L. Pogoreliča.  Již v této době si jeho talentu všiml známý pedagog ruské klavírní školy profesor Arbo Valdma a na jeho pozvání Marin Limič odchází do Kolína nad Rýnem, kde byl mezi šesti nejlepšími kandidáty z celého světa přijat na  „Hochschule für Musik“  a zároveň byl zařazen mezi trojici nejlepších. Začátkem roku 2010 skládá diplomovou zkoušku ve třídě svého stálého profesora Valdme.

Zároveň se zdokonaloval na mistrovských kursech celé řady vynikajících pedagogů (C. Stanczyk, Krpan, Baranyay, Gililov, Dalibaltyan.....)

Jeho talentu a raných úspěchů si všimli i představitelé města Solina a kraje Splitko-dalmatinského a zároveň i firma Cemex d.o.o., které byl několikaletý stipendista.

Limičův široký repertoár obsahuje díla největších hudebních mistrů. Díla která jsou otázkou prestiže od barokních mistrů Bacha i Scarlattia, Haydna po  Mozarta i Beethovena dále Chopina a zvláště Liszta, Debussya, Ravela, Prokofjeva, Berga a samozřejmě chorvatských skladatelů jako je Papandopulo a dalších a i vlastních skladeb, kterých má již ve svém opusu třicet a které ve většině z nich interpretuje pianista Srdjan Kozlica.

Během své dosud krátké kariéry vystoupil na řadě solistických koncertů, dále vystupoval s doprovodem orchestru pod dirigováním P. Dešpalja, M. Tamburka, i I. Lipanoviča. Několikrát nastupoval v Chorvatském hudebním institutu a mimo jiné i v roce 2005 kdy ve spolupráci s Chorvatským komorním orchestrem hrál Mozartův koncert A-dur /KV 414/, který natáčel Chorvatský rozhlas. V roce 2013 za doprovodu stejného orchestru zahrál Haydnův Koncert  D-dur.

Od více jak padesáti jeho koncertních vystoupení je třeba vyzdvihnout výkon na koncertech v Knížecím dvoře v Dubrovníku, kde za doprovodu Dubrovnického symfonického orchestru v roce 2007 i 2008 hrál Čajkovského koncert č. 1 B -moll a v roce 2010 Beethovenův koncert č.4 G - dur. A stejný koncert ve Splitském národním divadle za doprovodu orchestru národního divadla Split.

Mimo jiné se také představil na velice úspěšných klavírních recitálech.  V roce 2008 v  Bechstein Centru v Kolině na Rýnem,  v roce 2011 v Malém sále Vatroslav Lisinski v Záhřebu a také v roce 2012 na mezinárodní hudební manifestaci Mostarské jaro konané v Bosně a Hercegovině.

1.J.Haydn: Sonata  Es-dur Hob.XVI/28   

2. B.Smetana: Polka A-dur

                       Vzpomínka na Výmar        

3. L.van Beethoven: Sonata e-moll op.90                            

--Pauza--

4. F.Chopin: Etuda č. 12 op.10 „Revoluční“  

                     Poloneza fis-mol op.44   

5. F. Liszt:  „Les cloches de Genève“ (Nocturne)                 

6. B. Papanopulo: Scherzo Fantastico    

7. M. Limić: Skladba s dvěma trii op.17

                     Preludia op.2 č.12 a 13

                     Toccata op.33

Fotky a videa

Facebook