Piotr Beczała

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

24.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

24.01.201831.12.2018

Poprvé se v Praze v příštím roce představí jeden z nejžádanějších pěvců současné operní scény, polský tenorista Piotr Beczała.

Program:

Giuseppe Verdi - Nabucco - předehra - Di’ tu se fedele (Riccardo) - Maškarní ples, 1. dějství

Antonín Dvořák - Slovanský tanec č. 9 H Dur, op. 72/1 - Vidino divná, přesladká (Princ) - Rusalka, 1. dějství

Giuseppe Verdi - Jeden den králem - předehra - Parmi veder le lagrime (Vévoda) - Rigoletto, 2. dějství

Charles Gounod - Valse des fleurs: Entrée des jeunes filles - baletní hudba - Romeo a Julie, 4. dějství - L’amour! L‘amour!...Ah! Lève-toi, soleil! (Romeo) - Romeo a Julie, 2. dějství

PŘESTÁVKA

Franz Lehár - Freunde, das Leben ist lebenswert (Octavio) - Giuditta, 1. dějství

Johann Strauss II - Cikánský baron - předehra

Emmerich Kálmán - Wenn es Abend wird... Grüß mir mein Wien (Tassilo) - Hraběnka Marica, 1. dějství

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 g moll

Richard Tauber - Du bist die Welt für mich - Zpívající sen, 2. dějství

Aram Chačaturjan - Valčík z hudby k Lermontově hře Maškaráda

Franz Lehár - Dein ist mein ganzes Herz (Sou-Chong) - Země úsměvů, 2. dějství

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Český národní symfonický orchestr, Łukasz Borowicz – dirigent

Poprvé se v Praze v příštím roce představí jeden z nejžádanějších pěvců současné operní scény, polský tenorista Piotr Beczała. Kariéru si vybudoval v uplynulých letech pomalu a nenápadně, stranou mediálního zájmu, leč spolehlivě. Dnes už patří mezi světovou špičku.

Začal v opeře v rakouském Linzi, pokračoval ve švýcarském Curychu. V dubnu 2004 debutoval v Covent Garden jako Italský zpěvák ve Straussově Růžovém kavalírovi, v listopadu se poprvé představil v USA, v opeře v San Francisku jako Lenskij v Čajkovského Evženu Oněginovi, následovala milánská La Scala v lednu 2006, kde debutoval jako Vévoda ve Verdiho Rigolettovi a s toutéž rolí debutoval také v newyorské Metropolitní opeře 19. 12. 2006. A pak v únoru 2009 přišel rychlý záskok za Rolanda Villazóna v Donizettiho Lucii di Lammermoor s Annou Netrebko v titulní roli: bylo to představení Metropolitní opery přenášené v rámci projektu Live in HD živě do celého světa. Pokud se do té doby o Beczałovi hovořilo jako o „vycházející hvězdě z Polska“, teď už nebylo o jeho kariéře pochyb: patří do absolutní světové špičky! Naposledy jsme ho v přenosech z Met mohli slyšet v únoru 2013 jako skvělého Vévodu ve Verdiho Rigolettovi. V březnu 2013 v Met zpíval Gounodova Fausta a na podzim jej na této scéně čeká Čajkovského Lenskij, v dubnu a červnu zpívá ve Vídeňské státní opeře Rodolfa v Pucciniho Bohémě a Gounodova Romea… A na svém CD s názvem Slavic Opera Arias má i skvělého Prince z Dvořákovy Rusalky a Jeníka ze Smetanovy Prodané nevěsty. Árii Prince uslyšíme i na dubnovém koncertě v Praze. Ostatně Dvořákova Prince bude zpívat začátkem roku 2014 i v Metropolitní opeře…

 

Fotky a videa

Facebook