René Pape

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

23.11.201731.12.2017

„René Pape – Nejcharismatičtější světový basista“, napsal americký časopis Opera News...
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

„René Pape – Nejcharismatičtější světový basista“, napsal americký časopis Opera News. Rodák z Drážďan vzešel z tamějšího proslulého chlapeckého sboru Kreuzchor a někdejšímu východoněmeckému prostředí zůstal věrný i ve svém angažmá – od roku 1988 v Berlínské státní opeře.

Ale už v roce 1991 ho sir Georg Solti obsadil jako nejmladšího Sarastra do inscenace Mozartovy Kouzelné flétny – nejprve na Salcburském festivalu a ještě téhož roku v milánské La Scale. A pak už následovaly všechny světové scény včetně Bayreuthu, Londýna, Paříže a v roce 1995 newyorská Metropolitní opera. Na této scéně od té doby vystupuje každou sezonu, celkem zde ztvárnil osmnáct rolí ve více než 160 představeních, od Verdiho oper přes Saint-Saënse, Beethovena, Strausse, Mozarta, Gounoda, Musorgského až k Wagnerovi. Díky přenosům představení Met do kin jsme mohli poznat jeho fascinujícího Borise Godunova ve stejnojmenné Musorgského opeře či nejnověji v březnu 2013 Gurnemanze ve Wagnerově Parsifalovi. Letošní rok je pro Reného Pape ve znamení Wagnera – po Gurnemanzovi následuje Wotan ve Valkýře v milánské La Scale, král Marke v Tristanovi a Isoldě v Bavorské státní opeře v Mnichově, v listopadu a prosinci 2013 další Gurnemanz, tentokrát v londýnské Královské opeře Covent Garden – a také Verdiho král Filip v Donu Carlosovi v Bavorské státní opeře. Bohové, králové, démoni, to jsou role Reného Pape – však jim také věnoval jedno ze svých posledních CD nahrávek (Deutsche Grammophon 2008). Nechybí na něm ani fantasticky a v dokonalé češtině zazpívaný Vodník z Dvořákovy Rusalky…

Facebook