Magdalena Kožená "Lettere Amorose"

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.01.201831.12.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

21.01.201831.12.2018

Magdalena Kožená "Lettere Amorose" - jeden z nejúspěšnějších koncertních projektů Magdaleny Kožené opět v ČR, jediné evropské vystoupení v rámci tour "Lettere Amorose"
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Magdalena Kožená "Lettere Amorose"

3. 11. 2013 / 19:30 / Rudolfinum - Dvořákova síň

Světově proslulá pěvkyně Magdalena Kožená společně s výtečným ansámblem Private Musicke (umělecký vedoucí Pierre Pitzl) představí atraktivní výběr ze zhudebněných milostných textů z pomezí renesance a baroka v programu s názvem „Lettere Amorose“ (Milostné dopisy). Stejnojmenné CD vyšlo u vydavatelství Deutsche Grammophone na podzim 2011. „Jednoduchost těchto písní je velmi atraktivní, prostá píseň může mít obrovskou hloubku. S touto hudbou jsem vyrůstala a chtěla jsem se k ní vrátit“, říká nad svým albem „Lettere Amorose“ pěvkyně v narážce na své působení v brněnském dětském sboru Kantiléna. Instrumentální doprovod v podání kapely Private Musicke je impulzivní, originální a maximálně věrný své době i celkové atmosféře. Jeden z kritiků po vydání alba nazval uměleckého vedoucího souboru Pierra Pitzla Jimim Hendrixem barokní kytary.

A na co se Magdalena Kožená v nejbližší době těší?

"Do konce roku mě čeká ještě řada krásných velkých projektů. Velmi se těším se na poslední letošní vystoupení v Čechách, což bude 3. listopadu v pražském Rudolfinu. Společně s vynikajícím souborem Private Musicke provedeme překrásný program hudby z přelomu 16. a 17. století, nazvaný „Milostné dopisy“, který jsme nahráli i na CD a který patří k mým nejúspěšnějším koncertním projektům. Po pražském koncertě budeme v turné s Private Musicke pokračovat po Asii. Poslední koncert turné proběhne v korejském Soulu"

 

Private Musicke:

Hugh Sandilands - guitar / Margret Köll - harp / Daniel Pilz - colascione / Jesús Fernández Baena - theorbo / Brigitte Gasser - lirone / Richard Myron - violone / Gabriele Miracle  - percussion / Pierre Pitzl - guitar, viola da gamba

Program:

Filippo Vitali: O bei lumi / Sigismondo D’Indi: Cruda Amarilli / Giulio Caccini: Odi Euterpe /Luis de Briceno: Caravanda Ciacona / Tarquino Merula: Canzonetta Spirituale sopra alla nanna / Gaspar Sanz: Canarios /Sigismondo D’India: Torna il sereno Zéfiro / Biaggio Marini : Con le Stelle in Ciel / Giovanni Paolo Foscarini: Passamezzo /Claudio Monteverdi: Si dolce è il tormento /Giovanni de Macque: Capriccio stravagante /Girolamo Kapsberger:  Aurilla mia / Sigismondo D’India: Ma che? Squallido e oscuro /Girolamo Kapsberger: Felici gl’animi /Giovanni Paolo Foscarini: Ciaccona /Barbara Strozzi: L’Eraclito amoroso / Ruiz de Ribayaz : Espanioletta /Tarquino Merula: Folle è ben si crede /Claudio Monteverdi: Quel sguardo sdegnosetto

Odkazy:

www.deutschegrammophon.com

Fotky a videa

Facebook