Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček, Markéta Vokáčová, Prague Cello Quartet

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček, Markéta Vokáčová, Prague Cello Quartet

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Hradišťan & Jiří Pavlica

Městská knihovna, Praha 1

Cyklus Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté představuje jeden z nejdelších festivalů komorní hudby, které jsou pořádané na území hlavního města Prahy.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

„Nevážné“ Svátky hudby aneb „klasika se dá poslouchat“

Letošní třetí hudební zastavení cyklu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, nabídne posluchačům „nevážný“ večer plný líbivých titulů klasické i populární hudby v neobvyklém aranžmá. V úterý 18. března je v Koncertním sále Pražské konzervatoře zahraje Prague Cello Quartet, houslistka Markéta Vokáčová a klavírista a violoncellista Ivan Vokáč. A samozřejmě, že nebude chybět ani hostitel – houslový mistr Václav Hudeček. „Nevážný“ večer slibuje rozverný hudební zážitek, který vás jistě příjemně překvapí…

Klasická díla Mozarta, Čajkovského, Kreislera či Bendy oživí Speak Softly Love Nina Roty, Sněhurka Ralpha Churchilla nebo oskarová melodie Markéty Irglové a Glena Hansarda Falling Slowly. Pestrý hudební zážitek slibuje i vystoupení neotřelého ansámblu Prague Cello Quartetu, který se postará o zcela originální aranžmá zmíněných skladeb.

Toto mladé progresivní kvarteto debutovalo na podzim roku 2006 v Praze v paláci Žofín na vystoupení pro několik set lidí s nečekaným úspěchem. Každý hráč tohoto souboru je současně i aranžérem, jelikož pro toto jedinečné uskupení, v České republice v současnosti jediné profesionální, bylo zkomponováno doposud minimum repertoáru. Výhodou při úpravě skladeb jsou možnosti violoncella, jehož rozsah je velmi blízký lidskému hlasu a pokrývá jak basovou škálu, tak i vysoké houslové polohy. Dnes jsou tito cellisté převážně studenti Akademie múzických umění v Praze. Jejich repertoár, vytvořený jednak z oblíbených skladeb každého člena a jednak na přání nejrůznějších posluchačů nebo na požadavek při různých příležitostech, zahrnuje hudbu takřka všech moderních směrů- od jazzu přes film až po metal, ale i úpravy děl velkých skladatelských osobností klasické hudby. Hlavní hybnou silou tohoto kvarteta je potřeba tvořit, a to originálně, bezprostředně, s radostí a kvalitou, o čemž vypovídá i množství cen, získaných jednotlivými členy na mezinárodních soutěžích.

Jedním z cílů, které si Prague Cello Quartet vytyčilo, je přivést ke kvalitní hudbě posluchače každého věku a srozumitelnou cestou jim ukázat, že i klasická hudba “se dá poslouchat”, což je jistě čin záslužný. Dalším zájmem cellistů je podpora různých benefičních projektů. Nedávným úspěchem byl například benefiční koncert, který významnou částí pomohl sehnat peníze na opravu nebezpečného hřiště pro mladé v Praze. Kromě výchovných, benefičních a celovečerních koncertů vystupuje Prague Cello Quartet na festivalech, plesech, vernisážích nebo jiných slavnostních příležitostech, a také na nejrůznějších netradičních vystoupeních. Mohli jste jej shlédnout též na televizních obrazovkách.

Rozpustilé chlapecké kvarteto doprovodí Markéta a Ivan Vokáčovi.

Chcete-li se pobavit neotřelým podáním klasické i neklasické hudby a zažít čirou radost z muzicírování v podání tvořivých mladých umělců, nenechte si ujít další koncert 22. ročníku cyklu Svátky hudby v Praze. Více informací najdete na www.svatkyhudbyvpraze.cz.

Facebook