Letní slavnosti staré hudby 2013: Cappella Sistina

Letní slavnosti staré hudby 2013: Cappella Sistina

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.11.201731.12.2017

Slavná díla renesančních mistrů pro Sixtinskou kapli
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

(Giovanni Pierluigi da Palestrina, Gregorio Allegri, Cristóbal de Morales, Felice Anerio)

CAPPELLA MARIANA (Česká republika) – vokální soubor

Hana Blažíková, Tereza Wollnerová, Barbora Sojková – soprán

Marta Fadljevičová – mezzosoprán

Daniela Čermáková – alt

Vojtěch Semerád, Tomáš Lajtkep – tenor

Tomáš Král – baryton

Jaromír Nosek – bas

Vojtěch Semerád – umělecký vedoucí

 

Kdysi ze Sixtinské kaple nestoupal jen kouř, který zajímal celý svět. Vatikán prostupovala také povznášející hudba. Kostel sv. Salvátora vprostřed kláštera sv. Anežky zažije 23. července magickou přeměnu v Cappellu Sistinu, již pod vedením Vojtěcha Semeráda zprostředkuje vokální ansámbl Cappella Mariana. Ta skrze svou znějící kontemplaci připomene renesanční mistry, kteří Sixtinu ve zlaté éře Říma povyšovali skladatelským umem i vlastními hlasy – Felice Aneria, Jeana Moutona či Cristóbala de Morales, jenž se při zpěvu nechával inspirovat tehdy právě vznikajícími nástěnnými malbami Michelangela. Zazní také Missa Papae Marcelli Giovanni Battisty Pierluigiho da Palestrina, k níž se váže legenda o plánovaném zákazu polyfonní hudby v chrámu tridentským koncilem (1545–1536). To, že zákaz nakonec vydán nebyl, příznivě ovlivnil také průzračný styl věčné, dodnes jímající mše da Palestriny. Slavné a Vatikánem přísně střežené Miserere mei, Deus Gregoria Allegriho zase natolik poblouznilo mladého Wolfganga Amadea Mozarta, že si je vryl do paměti a později tajně zapsal, riskuje tak exkomunikaci. Jistě i sv. Anežka na chvíli přestane pečovat o chudé a nemocné, aby z hudby načerpala sil...  

Fotky a videa

Facebook