Kiri Te Kanawa

Kiri Te Kanawa

ZRUŠENO

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

A. Vivaldi - The four seasons

Katedrála sv.Klimenta, Praha 1

23.11.201730.12.2017

Koncert novozélandské sopranistky Kiri Te Kanawy, který se měl uskutečnit 21. 9. 2013 ve Smetanově síni Obecního domu, byl z programových důvodů zrušen. Vstupenky lze vracet v místě zakoupení.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Kiri Janette Te Kanawa se narodila v Gisborne na Novém Zélandu. Patří mezi nejuznávanější sopranistky všech dob.

Její mimořádně úspěšná mezinárodní operní kariéra probíhala především v obbdobí let 1968-2004. Se svým plně lyrickým sopránem, zpívala Te Kanawa široký repertoár, který zahrnoval skladby od 17. do 20. Století, a to v italštině, francouzštině, němčině, ruštině a angličtině. Obzvláště vynikala v díle Wolfganga Amadea Mozarta, Richarda Strausse, Giuseppe Verdiho, George Friderich Handela a Giacoma Pucciniho.

Hlas Te Kanawy má zářivou, ale přitom jemnou kvalitu a dostatečnou sílu. V roce 1981 ji vidělo a slyšelo naživo asi 600 milionů lidí, když zapívala na královské svatbě na svatbě Charlese, princ z Walesu a Lady Diany Spencerové - Handelovu árii "Let the Bright Seraphim“.V roce 1985 se významný hudební skladatel a dirigent Leonard Bernstein rozhodl nahrát znovu muzikál West Side Story, když poprvé svoji vlastní hudbu také dirigoval. V obecně známé "operní verzi" muzikálu, hrála Kiri roli Marie, José Carreras vystupoval jako Tony, Tatiana Troyanos jako Anita, Kurt Ollman jako Riff, a Marilyn Horne jako hlas ze zákulisí. Toto dílo vyhrálo v roce 1985 cenu Grammy Award za nejlépe obsazené album a ze samotného nahrávání vznikl také zajímavý dokument.

Te Kanawa má zvláštní vztah k hrdinkám Richarda Strausse. Její první vystoupení v titulní roli v Arabelle bylo v Houston Grand Opera v roce 1977, následované rolí Maršálky v Růžovém Kavalírovi a rolí hraběnky v opeře Capriccio. Te Kanawa odešla jako pěvkyně z jeviště divadla po jejím vystoupení v opeře od Samuela Barbera Vanessa v National Opera ve Washingtonu a v opeře v Los Angeles v listopadu / prosinci 2004, avšak stále vystupuje v koncertních sálech. V únoru 2010 hrála mluvenou roli Vévodkyně z Krakenthorpu v Metropolitní opeře v New Yorku. Její opětovný návrat na jeviště divadla byl oznámen v dubnu 2010, kdy si zapívala roli Maršálky v opeře v Kolíně nad Rýnem.

Kiri založila svoji Kiri Te Kanawa nadaci s vizí, že "Talentovaní mladí zpěváci a hudebníci z Nového Zélandu, kteří jsou úplně oddáni svému umění, mohou získat rozumné a promyšlené poradenství, vedení a podporu, které by jim pomáhaly při realizaci jejich snů". Nadace spravuje svěřenecký fond a poskytuje finanční podporu kariéry a stipendia pro mladé zpěváky a hudebníky z Nového Zélandu.

Facebook