Velikonoční koncert

Velikonoční koncert

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Klasická hudba / Operní árie. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Midday Classic concert

Lobkowiczký palác, Praha 1

24.11.201731.12.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Při příležitosti letošních velikonočních svátků jsme pro vás připravili mimořádný projekt, který připomene významného francouzského skladatele Françoise Couperina (1668–1773), od jehož úmrtí letos uplyne 240 let. Couperin působil na dvoře Ludvíka XIV. a jako varhaník královy Chapelle Royal komponoval řadu nejrůznějších skladeb pro každodenní bohoslužby prováděné na dvoře Krále Slunce i dalších farnostech. K velikonočním svátkům se vážou Trois Leçons de ténèbres (Tři večerní lekce – neboli čtení). Tyto dramatické vokální skladby byly určené pro obřad tenebrae slavený v předvečer čtvrtku, pátku a soboty Velikonočního týdne a zhudebňují latinský text Lamentací proroka Jeremiáše naříkajícího nad osudem Jeruzaléma, jak je uveden ve Starém zákonu. Couperin v těchto skladbách mistrně snoubí italské koloraturní prvky s typicky francouzskou ornamentikou a vytváří tak jedinečně působivý celek.

Program:

André Campra (1660-1744): 
Cum invocarem

Francois Couperin (1668-1733): 
Trois Leçons de ténèbres 
Pièces d'orgue

Skladby těchto francouzských skladatelů zazní v interpretaci úspěšných mladých pěvkyň – Michaely Gemrotové a Moniky Sommerové za doprovodu vynikajícího varhaníka, klavíristy a dirigenta Tomáše Hály

Video: http://www.youtube.com/watch?v=uYiXrjouVZQ

Fotky a videa

Facebook