Karel Růžička jr.& Karel Růžička st. Quartet

Karel Růžička jr.& Karel Růžička st. Quartet

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The Simpson Trio

Jazzboat, Praha

23.11.201721.12.2017

Robert Balzar Trio

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

23.11.2017

MUSIC REUNION OF TWO GENERATIONS
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Otec a syn jen spolu na pódiu, to se ve špičkové muzice nestává tak často

Karel Růžička senior se narodil 2.6.1940 v Praze. Studoval  na  pražské  konzervatoři bicí nástroje a klavír. Záhy po absolutoriu v r. 1960 začal spolupracovat s průkopnickým souborem Studio 5 Luďka Hulana. Po vojenské službě v AUS VN a čtyřech sezonách v divadle Semafor s orch. Ferdinanda Havlíka byl v polovině šedesátých let angažován Karlem Krautgartnerem do Jazzového orch. čs. rozhlasu, kde měl možnost jako skladatel a aranžér i spoluvytvářet jeho repertoár.
Mezi lety 1970 – 1980 působil v souborech  Jazz Celula Laca Decziho a  SHQ Karla Velebného. Současně nahrával a koncertoval se solisty, jako jsou např. Rudolf Dašek, Tony  Scott, George Mraz, Jiří Stivín, Rudolf Rokl, Jean Luc Ponty, Carmell Jones, Andrew Cyrille, Jean Toots Thielemans, Tomasz Szukalski, a dále  s orchestry Gustava Broma, Pražským bigbandem Milana Svobody, Finnish Radio Bigband-YLE, bigbandem Dánského rozhlasu a jako dirigent s jazzovým orchestrem Evropské rozhlasové unie EBU.
V r.1979 zvítězil se skladbou Echoes (Ozvěny) mezinárodní soutěži Concours International de Composition de Themes de Jazz  Monte Carlo, kde později působil jako člen poroty  a pedagog na tamní hudební akademii.  Získal mnohá ocenění i doma, např. Cenu ministra kultury v r. 1989 za skladbu 17.listopad, od České jazzové společnosti za album roku - CD Going Home v r.1993, za Jazzovou mši v r.1994, dále Českou Gramy v r.1993, od Českého rozhlasu v r. 2000 Cenu G.Broma.
Jako skladatel se souběžně s jazzovými tématy zabývá i komponováním větších celků a to jak hudby komorní, tak skladeb symfonických a vokálních.
Jeho skladby Celebration Jazz Mass, Te Deum a Magnificat byly s velkým úspěchem uvedeny na festivalech Pražské jaro, na Evropských kulturních týdnech v německém Passau a na koncertech ve Spojených státech Amerických (Washington D.C., Columbia, New York).
V letech 1996 a 1997 byl prezidentem České jazzové společnosti.
Je ředitelem každoroční Jazzové dílny Karla Velebného ve Frýdlantu a v současnosti se věnuje kromě koncertních aktivit a komponování též pedagogické činnosti na skladatelském oddělení konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze.

 

Karel Růžička junior (*1973) - hráč na saxofon, skladatel a producent, syn pianisty a skladatele Karla Růžičky. Od pěti let studoval hru na klavír a flétnu, později objevoval hru Charlieho Parkera, Milese Davise, Johna Coltrana, Chicka Corey, Horace Silvera, Weather Report a mnohých jiných ze sbírky svého otce.
Studoval na Pražské konzervatoři a Konzervatoři Jaroslava Ježka mezi lety 1989 a 1993. V roce 1994 byl vybrán na stipendijní pobyt na Berklee College of Music v Bostonu. Místo do Bostonu se ale roku 1997  rozhodl odjet do New Yorku, kde soukromě studoval saxofon a kompozici u Boba Mintzera a Joe Lovana.
Debutové album "You know what I mean" bylo v roce 1997 nominováno na cenu Grammy v ČR a stalo se jazzovým albem roku. Poslední album "Brooklyn Moods" z roku 2004 zaznamenalo velký úspěch.
V současné době hraje v newyorských jazzových klubech s Georgem Bensonem, Ravi Coltranem, Royem Hargrovem, Benem E.Kingem a dalšími. Věnuje se i mladé generaci ve výukovém hudebním programu pro děti.

Facebook