Big Band Liberec

Big Band Liberec

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazz revue

Jazzboat, Praha

24.11.201726.12.2017

Jaroslav Šimíček Quartet

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

24.11.201703.12.2017

XXXIV. MEZINÁRODNÍ JAZZOVÝ FESTIVAL PRAHA - poslední koncert festivalu
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Big band Liberec často účinkuje pro veřejnost a pravidelně se účastní jazzových festivalů a koncertů. Má za sebou už také celou řadu úspěšných koncertů v zahraničí (Švédsko, Norsko, Itálie, Francie, Německo, Polsko… ). Celý ensemble řídí ďábel a liberecký jazzový mecenáš Rudolf Mihulka, který vede jazzové oddělení ZUŠ Liberec více než 40 let.


Obsazení orchestrů se v průběhu let často měnilo tak, jak žáci odcházeli na jiné školy ( konzervatoře a pod.). Časem se pak ustálilo Big bandové obsazení. V repertoáru byly skladby Count Basieho, Duke Ellingtona, Sammy Nestica, Olivera Nelsona, Thad Jonseatd., ale i hity Cole Portera, Irwinga Berlina a pod.
 

Orchastry se od roku 1971 zúčastňovaly všech ústředních kol "Soutěže jazzových a tanečních orchestrů LŠU-ZUŠ", a vždy si odvezly nějaké ceny. V roce 2004 získal Big band v Litvínově 1. místo ve své kategorii. V roce 2012 Big Band obdržel od odborné poroty v čele s Emilem Viklickým a Brianem Charettem (USA) 3.místo v soutěži Czech Jazz Contest.
 

Mnoho absolventů školní kapely hraje dnes v předních tanečních a jazzových orchestrech a někteří se dopracovali až k vrcholné profesionální úrovni. Například Martin Šulc (dr), Martin Lehký (bg),Ota Hejnic (dr), Adam Tvrdý (g), Vít Kořínek (tbn), Marek Ottl a další.

Facebook