Volf Jazztet

Volf Jazztet

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Adam Tvrdý Crossover

Jazzboat, Praha

20.11.201718.12.2017

František Uhlíř Team

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

20.11.2017

MAINSTREAM
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Septet vedený trombonistou, skladatelem, aranžérem, jinak také dirigentem Bohemia Big Bandu Bohuslavem Volfem - Volf Jazztet

Trombonista Bohuslav Volf stál u zrodu našeho jazzrocku, u obohacování hard bopu rockovými prvky, zatím ještě v ryze akustické podobě. Vždyť u něj se v půli sedmdesátých let etablovali M. Svoboda, M. Kocáb, J. Šolc a jeho Volf Jazztet vozil z festivalů doma i v cizině jednu cenu za druhou za přínos současnému jazzu.

VOLF JAZZTET představuje v českém jazzu již po mnoho let tradiční značku vysoké kvality. Soubor vznikl v roce 1972 a během této doby jím prošly dnes již velmi známé osobnosti naší jazzové scény i populární a rockové hudby (mj. Milan Svoboda, Jan Žižka, Michael Kocáb, Vladimír Žižka aj.). Při svém pravidelném vystupování na domácích festivalech (NAJF, ČAJF, Slánské jazzové dny, Karlovarské jazzové dny, Pražské jazzové dny atd.) upoutal Volf Jazztet vždy pozornost publika i kritiky svou orientací na hudbu moderního středního proudu a vysoko nasazenou hráčskou laťkou. Soubor natočil několik snímků pro Čs. rozhlas, vystoupil v Čs. televizi ve Studiu M a na svém kontě má i několik zahraničních úspěchů: účast na jazzových festivalech ve Wroclavi a Berlíně, několik úspěšných vystoupení v Německu, Francii a 1.místo v kategorii souborů moderního jazzu na soutěžním festivalu v San Sebastianu.
V průběhu existence došlo ve Volf Jazztetu k řadě personálních i nástrojových změn. V paměti jazzových fanoušků je zřejmě nejsilněji zafixována podoba se dvěma trombony a tříčlennou rytmikou. Po kratším období, kdy skupina vystupovala jako oktet, se v roce 1980 utvořila dnešní podoba sextetu se třemi melodickými nástroji. Vývojem prošel i repertoár souboru. Na hardbopové začátky navázalo období ovlivněné avantgardou sedmdesátých let a jazzrockovou vlnou, až nakonec vykrystalizovala současná osobitá podoba skupiny, v níž je pečlivě vybraný mainstreamový jazzový repertoár doplněn o vlastní kompozice členů souboru. Aranžmá jednotlivých skladeb jsou tvořena s ohledem na plošnou rozmanitost a individualitu hráčů a poskytují dostatečný prostor tvůrčím schopnostem všech interpretů. Hráčský kádr tvoří zkušení hudebníci s invenčním potenciálem a vyzrálým hudebním projevem. Volf Jazztet interpretuje hudbu živou, která je zárukou dobré kvality a nevšedního zážitku.

 

Bohuslav Volf - trombon
Pavel Husička - trumpeta
Jaroslav Šolc - flétna, saxofon
Jakub Urban - piano
Vít Fiala - kontabas
Vratislav Placheta - bicí

Facebook