Jan Fečo Quartet

Jan Fečo Quartet

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Adam Tvrdý Crossover

Jazzboat, Praha

20.11.201718.12.2017

František Uhlíř Team

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

20.11.2017

XXXIV. MEZINÁRODNÍ JAZZOVÝ FESTIVAL PRAHA
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jan Fečo Quartet u nás zahraje už podruhé. V březnu zde totiž nejen osobitými aranžemi (např. "Night in Tunisia"), ale i svými vlastními kompozicemi přesvědčil zkušenou porotu v čele s Brienem Charettem a vyhrál tak soutěž mladých kapel - Czech Jazz Contest.

Toto jazzové kvarteto, jehož jádro tvoří dvaadvacetiletý saxofonista Jan Fečo, nejmladší pokračovatel romského hudebního rodu Fečů, vzniklo na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka před dvěma lety.

Zaměřuje se především na současnou jazzovou hudbu a bebop. Repertoár kapely tvoří autorské skladby i jazzové standardy v originálním pojetí.

„Hlavním inspiračním prvkem kvarteta je hard-bop a be-bop, ale vyskytují se i prvky latinsko-americké hudby a hip-hopu. Nelze zapřít také vlivy cigánské lidové hudby," uvedl Pavel Ondrůj, organizátor vedlejší festivalové scény Jazz u piva.

Jana Feča, který v minulosti získal ocenění sólista roku na mezinárodním jazzovém festivalu v Nových Hradech, doplňují pianista Dominik Klempár, kontrabasista Matěj Černý a bubeník Oliver Lipenský.

V březnu letošního roku kapela zvítězila v česko-slovenské soutěži mladých jazzových kapel Czech Jazz Contest a jejich pianista si odnesl titul nejlepšího sólisty.

V jeho hudbě jsou zřejmé odkazy na Juliana Cannonballa Adderleyho, Charlieho Bird Parkera, Kennyho Garretta či Roy Hargrovea.

Facebook