Gera Band

Gera Band

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazzfest Znojmo 2018

Různá místa, Znojmo

19.01.201808.03.2018

Jazzový večer v klubech

Různá místa, Znojmo

19.01.201819.01.2018

CZECH JAZZ STARS & LEGENDS #42
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

GERA BAND vznikl v roce 1981 jako kvartet.
V nástrojovém obsazení -převážně akustickém (tp, sax, b, ds) - nebyl použit žádný tzv. harmonický nástroj, což významně přispělo k jeho charakteristickému zvuku.
Koncepce tvorby je založena na moderním pojetí post-bebopového mainstreamu ve spojení s prvky free jazzu, blues, rocku a latinsko-americké rytmiky. V repertoáru jsou hlavně původní skladby Michala Gery, ale i některé standardní kompozice dalších autorů. Vedle prokomponovaných celků se tu uplatňují improvizační schopnosti jednotlivých hráčů.V roce 1988 došlo ke změně, kdy byl saxofon nahrazen elektrickou kytarou. Zvuk GERA BANDu tak nyní působí sevřenějším dojmem a zvýrazněním bluesových prvků se stal jeho projev přímočařejším.

Trumpetista Michal Gera (de facto už legenda českého jazzu) působil jako nenápadný kolemjdoucí muzikant,který si občas přišel schutí zahrát s kapelou.Vešel, zahrál své sólo a zase po anglicku zmizel. Jeho trubka se nedala přeslechnout, byla precizně a citlivě zakomponována.

O Gerovi se zpravidla hovoří jako o trumpetistovi, avšak nesmíme zapomenout, že na koncertech i na nahrávkách střídá nástroje dva: trubku a křídlovku.

 

Michal Gera - trumpeta, křídlovka

Petr Zeman - kytara

Vítek Švec - kontrabas

JiříK Stivín - bicí

Facebook