Kytara napříč žánry - Luboš Beňa a Matěj Ptaszek

Kytara napříč žánry - Luboš Beňa a Matěj Ptaszek

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Adam Tvrdý Crossover

Jazzboat, Praha

20.11.201718.12.2017

František Uhlíř Team

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

20.11.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Ľuboš Beňa (SK)

Slovenský hráč na resofonickou kytaru, tzv. dobro, putoval za autentickým pouličním blues do oblasti amerických států Mississippi, Arkansas a Tennessee. Začínal v roce 1995 jako kytarista bluesrockové formace Trdelník Band. Později pod vlivem setkání s rakouským bluesmanem Hansem Thessinkem na trnavském Dobrofestu přesedlal na resofonickou kytaru a začal se věnovat akustickému blues. Krátce po vydání debutového alba ho Slovenská bluesová společnost vyhlásila Objevem roku 2001 a později mu udělila i titul Bluesman roku 2002. Odehrál již mnoho koncertů a natočil několik alb.
 

Matěj Ptaszek (CZ)

Český profesionální pouliční bluesman a hráč na foukací harmoniku považuje ulici za nejpřirozenější prostředí vhodné pro interpretaci blues – podobně jako hudebníci z mississipské delty. Typický je pro něj falzetový zpěv přenášený a zesilovaný autenticky – mosaznou troubou starého gramofonu.
 
Na společných koncertech se vracejí k tradiční formě černošské hudby 20. a 30. let minulého století. Vystoupení těchto dvou pozoruhodných hudebníků vám dává pocit, že sedíte v obývacím pokoji a posloucháte starou desku, kterou jste náhodou našli na půdě. Blues v jejich podání je radostné, hravé a nespoutané.

 

Beňa a Ptaszek

Facebook