Billy Cobham Band

Billy Cobham Band

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Petr Kroutil & His Brothers

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

22.01.2018

Tough 3

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

23.01.2018

Pilsen jazz live series 2016/2017 - Legendární bubeník Billy Cobham patří ve svém oboru mezi mistry a bývá označován za nejlepšího jazzrockového bubeníka na světě!
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Billy Cobham Band

Pilsen jazz live series 2016/2017

Legendární bubeník Billy Cobham patří ve svém oboru mezi mistry a bývá označován za nejlepšího jazzrockového bubeníka na světě!

Billy Cobham se proslavil zejména na přelomu 60. a 70. let minulého století, nejprve v jazzrockockových ansámblech legendárního trumpetisty Milese Davise, později rovněž s jazzrockovou skupinou Mahavishnu Orchestra. Cobham disponuje velmi výrazným bubenickým stylem, ve kterém jsou patrny vlivy jazzu, rocku a funku. Vlivný hudební časopis Down Beat ho za jeho „schopnost hrát razantně a zároveň precizně" řadí k nejlepším jazzrockovým bubeníkům na světě.

Cobham se narodil v Panamě, vyrůstal v newyorském Brooklynu a po vojenské službě, kde bubnoval v US Army Bandu, vystupoval v jazzových formacích klavíristy Horace Silvera, saxofonisty Stanleyho Turrentina a nahrával s kytaristou Georgem Bensonem.

V roce 1969 Billy Cobham spoluzaložil jazz-rockové kombo Dreams, ve kterém s ním vystupovali dechaři bratři Breckerové nebo kytarista John Abercrombie. V následujícím roce nastoupil do nové fusion skupiny Milese Davise, s kterým nahrál dvě přelomová alba - Live-Evil a především přelomové dvojalbum Bitches Brew, na kterém poprvé spolupracoval s kytaristou Johnem McLaughlinem.

V roce 1971 společně s ním zakládá jazz fusion kapelu Mahavishnu Orchestra. Tato skupina vydala kritikou mimořádně ceněná tři alba: The Inner Mounting Flame (1971), Birds of Fire (1973) a Between Nothingness & Eternity (live album, 1973).

Své debutové sólové album Spectrum, které je všeobecně uznáváno za jedno z nejvýznamnějších v žánru jazz fusion, vydal Billy Cobham v roce 1973. V tom samém roce vyjel na velké turné s kytaristy Carlosem Santanou a Johnem McLaughlinem, aby jim pomohl s propagací jejich alba Love Devotion Surrender. V roce 1974 se Mahavishnu Orchestra rozpadají a od té doby se Billy Cobham věnuje sólové kariéře a vydává jedno album za druhým (do dnešního dne přes 30), na kterých spolupracoval třeba s Georgem Dukem, Johnem Scofieldem, Tonym Williamsem nebo s baskytaristou legendárních Cream Jackem Brucem.

V roce 1992 byl Billy Cobham jmenován koordinátorem projektu UNICEF, v jehož rámci několik let spolupracoval s pouličními a autistickými dětmi v brazilském Santos.

Facebook