Vít Fiala X-Tet feat. Lee A. Davidson

Vít Fiala X-Tet feat. Lee A. Davidson

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Latin Wave

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

16.01.2018

Rhapsodie v Modrém pokoji - O.Havelka a jeho Melody makers

Městská knihovna, Praha 1

17.01.2018

Basista světové úrovně, všestranný umělec i zakladatel jazzového festivalu – Vít Fiala je v české kultuře zjev. Spolu s X-tetem, bandem, u kterého nikdy nevíte, kolik hráčů Vás zrovna překvapí, zahrají vše – od blues po gospel a jazz. A k tomu s americkou gospelovou hvězdou, švihákem a mistrem zpěvákem L. A. Davisonem.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

VÍT FIALA X-TET feat. L.A.DAVISON /USA/

MAINSTREAM

Lee Andrew Davison - zpěv

Barbora Řeháčková - zpěv

Vít Fiala - kontrabas

Jiří Růžička - piano

Miroslav Linka/Jaroslav Šindler/ Adam Tvrdý - kytara

www.leeandrewdavison.com/

Vít Fiala X-tet je jazzové těleso variabilního obsazení - od dua až po desetičlenný soubor, který se programově zaměřuje na to nejlepší z americké jazzové mainstreamové produkce.K naplnění tohoto záměru mu značně pomáhá i dlouholetá a trvalá spolupráce s americkým zpěvákem a pedagogem Lee Andrew Davisonem a půvabnou zpěvačkou Barborou Řeháčkovou.
Toto jazzové společenství se kromě originální interpretace amerických jazzových standardů podílí na vůbec prvním "live" provedení jazzové verze Gershwinovy opery "Porgy and Bess" v instrumentaci svého bandleadera Víta Fialy a to ve spolupráci s našimi předními symfonickými orchestry. Též má na programu koncertní provedení nejznámějších černošských spirituálů v autentickém provedení Lee Davisona.

Jazzový zpěvák Lee Andrew Davison (1950) pochází z americké Oklahomy. Vyrůstal v prostředí protestantského chorálu, spirituálů a gospelů. Jako syn farmáře zažil realitu rasově segregovaného základního školství. Po univerzitních studiích v Alabamě se usadil v Bostonu. Založením profesionálního mužského gospelového kvarteta navázal na muzikální tradici své rodiny i zkušenosti z dirigování univerzitního sboru. Posléze se stal dirigentem Gospelového sboru Harvardské univerzity.
Po přestěhování do Prahy v roce 1991 navázal spolupráci s předními českými jazzmany. V roce 1996 společně s instrumentalisty RADIMEM LINHARTEM, JAROSLAVEM ŠINDLEREM a VÍTEM FIALOU poprvé představili originální pořad spirituálů a gospelů: od té doby pravidelně účinkují na koncertech i festivalech v České republice (Praha - Město kultury 2000, Svatováclavské slavnosti Praha 2001, Velikonoční festival duchovní hudby - Brno, Hudba bez hranic Valtice, Kulturní dny - Ústí nad Orlicí, Hudba Znojmo 2010) i v zahraničí (Německo: Festival hudby v Osterode, Festival Jazz in der Burg Burgthann u Norimberka).
Lee Andrew Davison je též muzikálovým zpěvákem (např. role Šamana v české verzi muzikálu HAIR). Účinkoval též v českém kultovním filmu Šakalí léta. V roce 2001 se Lee Andrew Davison vrátil z úspěšného angažmá na francouzské lodi M/S MISTRAL v oblasti Karibiku. 

Facebook