Žižkov Meets Jazz: Török - Slavík - Křišťan trio, Points-Rataj Quintet

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Rhapsodie v Modrém pokoji - O.Havelka a jeho Melody makers

Městská knihovna, Praha 1

17.01.2018

Limited Edition

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

17.01.2018

MČ Praha 3 a Junior klub vás zvou na 13. ročník Žižkov meets Jazz. Vystoupí Points - Rataj Quintet, Didrik Ingvaldsen Orchestra, Concept Art Orchestra.

Pozor změna DIDRIK z 28. 11. se přesunuje na 27. 11. Děkujeme za pochopení.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

ŽIŽKOV MEETS JAZZ

MČ Praha 3 a Junior klub vás zvou na 13. ročník Žižkov meets Jazz.

Vystoupí Points - Rataj Quintet, Didrik Ingvaldsen Orchestra, Concept Art Orchestra.

Points-Rataj Quintet

Úspěšná moderně jazzová formace Points kvartet spojuje své síly se skladatelem a zvukovým performerem Michalem Ratajem. Výsledkem je elektro-akustická hudba plná silných melodií, barevných ploch a chytlavých rytmů.

Tomáš Hobzek – bicí;

Tomáš Liška – kontrabas;

Michal Rataj – live electronics;

Luboš Soukup – saxofon, klarinet;

Oskar Török – trubka

Concept Art Orchestra

je moderní jazzový big band složený z předních hráčů české jazzové scény (Marcel Bárta, Petr Kalfus, Oskar Török, Jan Přibil, Štěpán Janoušek, ...). Jeho hlavním zaměřením je interpretace nových skladeb od současných českých skladatelů.

V červnu tohoto roku bude vydáno CD (label Animal Music) s repertoárem šesti pražských skladatelů, kteří si říkají Prague Six. (Jan Jirucha, Vít Křišťan, Luboš Soukup, Martin Brunner, Tomáš Sýkora a Štěpánka Balcarová)

A právě tento program bude big band prezentovat na koncertech během roku 2015.

Concept Art Orchestra má za sebou několik koncertů ve spolupráci s Českým rozhlasem, sérii koncertů v pražském klubu Jazz Dock a festivalová hraní v rakouském Grazu a v Hradci Králové Jazz Goes to Town.

Didrik Ingvaldsen Orchestra

leader, aranžér, trumpeta - Didrik Ingvaldsen; saxofony, klarinety - Marcel Bárta, Michal Wróblewski, Radim Hanousek; piano - Jaroslav Šťastný; kontrabas - Marian Riedl; bicí - Dag Magnus Narvesen; bicí - Tomáš Honzem;

Leadrem této norsko-české formace je trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen, působící současně na významných jazzových experimentálních scénách v Norsku, Berlíně a New Yorku. Spolu s norským bubeníkem Dagem Magnusem Narvesenem (ten realizuje své současné aktivity převážně v Berlíně a kromě svých autorských projektů spolupracuje s hvězdou jazzové avantgardy Alexanderem Von Schlippenbachem), Radimem Hanouskem a Marianem Friedlem (kromě dalších společných jazzových formací s Friedlem se Hanousek věnuje soudobé hudbě – Dust in the Groove, Dunami Ensemble - a Friedl moravskému folklóru – Jitka Šuraňská, Ruky na dudy) tvoří již 5 let kvarteto NOCZ. Poslední album natočilo kvarteto NOCZ se světově respektovanou performerkou Ivou Bittovou (NOCZ & Iva Bittová, Hevhetia 2014). Album sklidilo velice příznivé recenze po celé Evropě. Letos v létě projekt uskutečnil úspěšné evropské turné.

V Didrik Ingvaldsen Orchestra je kvarteto rozšířeno o další zkušené hráče na poli experimentálního otevřeného jazzu.

Pianista Jaroslav Šťastný patří k nekonvenčním a světově respektovaným skladatelům, rozsáhlá je i jeho činnost literární a výtvarná. Jako improvizátor je členem Prague Improvising Orchestra, Divergent Connections Orchestra a freejazzové formace Next Phase.

Marcel Bárta je velice aktivní a všestranný saxofonista, již řadu let je součástí toho nejzajímavějšího, co se v českém jazzu děje (Vertigo Quintet, Muff, DoMa Ensemble, Face of The Bass, NUO, Bucinatores Orchestra, Pigeon Saxophone Quartet a další).

Michal Wróblewski studuje druhým rokem na Norwegian Academy of Music v Oslu, je součástí tamní avantgardní jazzové scény (KIAP, Streams of Eyebeams), kromě toho vede vlastní projekty E Converso a SWOMP.

Tomáš Hobzek kromě vlastního kvarteta, jehož členem je i Marcel Bárta, kapely Points a řady dalších projektů spolupracuje s Davidem Dorůžkou, Ondřejem Pivcem a Liborem Šmoldasem.

 Didrik Ingvaldsen Orchestra nabízí současný energický jazz s výraznými dynamickými zlomy, kombinaci prokomponovaných pasáží s volnými plochami, výraznou melodiku, hru s rytmem i kolektivní improvizaci.

Facebook