Jazzové úpravy skladeb Bohuslava Martinů

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazzfest Znojmo 2018

Různá místa, Znojmo

20.01.201808.03.2018

Swingová tančírna

Nový Šaldorf - Obecní sál, Znojmo

20.01.2018

Jihočeská filharmonie, Big Band Gustava Broma
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jihočeská filharmonie přiveze do Divadla Archa jazzové úpravy skladeb Bohuslava Martinů

Unikátní předvánoční koncert chystá v pražském Divadle Archa na 6. prosince Jihočeská filharmonie. Program nese název Jazzové úpravy skladeb Bohuslava Martinů a začne ve 20 hodin. Po celý večer povedou soubor dirigenti Jan Talich a Vladimír Valovič.

Pražský koncert chystají jihočeští filharmonici v rámci letošní jubilejní sezóny - soubor působí na české hudební scéně již 35 let. V repertoáru koncertu zazní v jejich podání skladby Bohuslava Martinů Jazzová suita a Suita z Kuchyňské Revue, jazzové standardy a originální úprava skladby Rhapsody in Blue od George Gershwina.

„Program v Divadle Archa zazní ve světové premiéře jako pocta Bohuslavovi Martinů, který byl mimo jiné skvělý jazzový skladatel. Narodil se 8. prosince 1890, Jihočeská filharmonie mu tak připravila poctu v podobě koncertu pouhé dva dny před 125. narozeninami,“ říká ředitel Jihočeské filharmonie Otakar Svoboda. Podle jeho slov vystoupí Jihočeská filharmonie v Divadle Archa poprvé, v Praze koncertuje příležitostně na festivalech.

Muzikanty doprovodí na klavír sólista Jan Simon a jazzový a swingový orchestr Big Band Gustava Broma. Koncert odvysílá živě Český rozhlas Vltava a záznam bude vydán na CD. 

JIHOČESKÁ FILHARMONIE

Soubor byl založen v Českých Budějovicích v roce 1981 pod původním názvem Jihočeský státní orchestr. V současnosti má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji. Šéfdirigent souboru Jan Talich vystudoval Pražskou konzervatoř, poté AMU a v roce 1992 založil Talichův komorní orchestr, jehož je uměleckým ředitelem a dirigentem.

Repertoár Jihočeské filharmonie zahrnuje především vlastní interpretaci hudby z období klasicismu, pestrá dramaturgie koncertů ale zahrnuje hudbu od baroka po současnost. Stále častěji zahrnuje filharmonie do svých koncertních plánů i obsáhlejší symfonickou a vokálně instrumentální tvorbu. Více informací: www.jcfilharmonie.cz

Fotky a videa

Facebook