Kytara napříč žánry

Kytara napříč žánry

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Tough 3

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

Alexander Bone Quartet

Hotel Premium, Znojmo

24.01.2018

Koncert více žánrového festivalu akustických kytar, který si za dobu svého trvání vybudoval pozoruhodné renomé. Špičkoví kytaristé z mnoha zemí představí více žánrů, hraných různými styly na rozdílné druhy akustických kytar.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Koncert více žánrového festivalu akustických kytar, který si za dobu svého trvání vybudoval pozoruhodné renomé.

Špičkoví kytaristé z mnoha zemí představí více žánrů, hraných různými styly na rozdílné druhy akustických kytar.
 

Steve Adelson (USA), Radim Zenkl, Norbi Kovács a Radim Duda

 

Norbi Kovács, slovenský kytarista a zpěvák.

Pochází původně ze slovenské Šal´y, kde se narodil roku 1968. Po prvních muzikantských zkušenostech se roku 1992 odstěhoval do Prahy. Zde prošel řadou kapel (Stará cesta, Red Wine, Plazma a další) a spolupracoval s mnoha interprety, například s písničkářkou Radůzou. Momentálně je členem skupin Lokomotiva, která byla 6 let hostem televizního pořadu S politiky netančím, Růžový brejle (zakladatel společně s Ivanem Hlasem), Ivan Hlas trio a hostuje s kapelou PH 5,5.  Věnuje se ale i hudbě filmové a scénické. Je například autorem hudby k filmu U mě dobrý. Pedagogicky působil 10 let v rockové škole klubu Mlejn. V poslední době se věnuje i sólovému hraní.

Steve Adelson, hráč na Chapman Stick.

Věnuje se hraní na Chapman Stick od roku 1984. Od té doby se z něj stal skvělý hráč i pedagog. Napsal učebnici hraní na Stick a organizuje workshopy po celém světě. Hraje sólově, ale i v různých projektech se známými hudebníky.

Je známý svojí vytříbenou technikou. Jeho hudba je hodně ovlivněna jazzem.

Radim Duda, hráč na Chapman Stick,

Chapman Stick (často mezi hráči označovaný pouze jako Stick) je elektrický strunný hudební nástroj vynalezený Emmettem Chapmanemna začátku 70. let 20. století. Je odvozen od kytaryi baskytarya je charakteristický rozsáhlou škálou tónů. Na Chapman Stick se hraje tepováním obou rukou na struny. Dají se zahrát nezávisle vysoké i nízké struny. Je proto možné hrát jednou rukou melodii a druhou bas, nebo doprovod. Nejznámějším hráčem na Chapman Stick je Tony Levin.

RADIM ZENKL, český mandolinista žijící v Kalifornii (mandolína, flétny, zpěv)

Jeden z nejlepších světových hráčů na mandolínu. Ve Spojených státech se prosadil do absolutní světové špičky díky novému způsobu hry, známému jako Zenkl style.

V současné době natáčí s těmi nejlepšími hráči bluegrassu a newgrassu a dalších hudebních stylů… (Béla Fleck, Jerry Garcia, David Grisman, Mike Marshall, Jerry Douglas, Stanley Jordan a další). Během návštěvy Irska začal hrát na tradiční irské píšťaly a postupně na další flétny. V ČR spolupracuje např. se skupinou Druhá tráva, Buty, Čechomor nebo hudebníky jako Vlasta Redl, Jiří Stivín, Hradišťan, Bratři Ebenové, Vladimír Mišík, Karel Plíhal, Vladimír Merta.  

Facebook