Béla Fleck & Abigail Washburn (US)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Rhythm Desperados

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

18.01.201819.01.2018

Jazzfest Znojmo 2018

Různá místa, Znojmo

19.01.201808.03.2018

Fenomenální hráč na banjo přijíždí do Prahy představit svůj nový projekt.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

BÉLA FLECK

Pokud byste náhodou Bélu Flecka neznali, tak neznáte pravděpodobně nejslavnějšího banjistu na světě. Fleck bývá považován za hudebníka, který svými nahrávkami a živou produkcí revolučním způsobem změnil naše vnímání banja, a který zanechal svou stopu prakticky ve všech zákoutích hudební mapy světa - ať už svými sólovými projekty nebo ve spolupráci s jinými hudebníky. Pokud ovšem Bélu znáte, tak dobře víte, že prostě rád hraje na banjo a stejně rád ho staví do unikátních hudebních kulis.

Kterýkoliv hudebník, kterému dali jméno Béla (podle Bartóka) Antonín (podle Dvořáka) nebo Leoš (podle Janáčka), se zdá být předurčený pro svět klasické hudby. Béla Fleck, který svou kreativitu dokázal vrchovatě na poli bluegrassu, jazzu, popu, rocku i world music, se do světa vážné hudby ponořil naposledy v roce 2001, kdy u Sony Classical vydal desku Perpetual Motion. Pozitivně přijatý počin si vysloužil dvě Grammy, včetně ocenění za Best Classical Crossover Album. S Fleckem na albu Perpetual Motion spolupracoval jeho dlouholetý přítel a spoluhráč Edgar Meyer, basový virtuóz a uznávaný skladatel, který se rovněž vzpírá všem zavedeným škatulkám. Béla a Edgar společně napsali dvojkoncert pro banjo a basu, který uvedli s Nashvillským symfonickým orchestrem poprvé v listopadu 2003. Společně napsali také trojkoncert pro banjo, basu a tabla, nazvaný The Melody of Rhythm. Zde si na pomoc přizvali světoznámého tablového virtuóza Zakira Hussaina.

V roce 2001 napsal Béla svůj první samostatný banjový koncert, který vznikl díky zadání od Nashvillského symfonického orchestru. Dílo nazvané The Impostor vyjde společně s novým kvintetem pro banjo a smyčcový kvartet v srpnu na labelu Deutsche Gramaphon.

Momentálně tak Béla Fleck balancuje mezi několika velice zajímavými projekty. Hraje svůj koncert se symfonickými orchestry, objevuje se v duu s Chickem Coreou, v triu se Zakirem Hussainem a Edgarem Meyerem, koncertuje s se smyčcovým kvartetem Brooklyn Rider, v duu s Abigail Washburn; s africkými umělci, jako například s Oumou Sangarem a Toumani Diabatem, objevuje se v jazzových uskupeních s The Marcus Roberts Trio, hraje bluegrass se svými starými přáteli a výjimečně i v rámci sólových recitálů. I 25 let po založení pak stále vystupuje jako součást Béla Fleck And The Flecktones.

Od roku 1998 posbíral Béla Fleck celkem 15 cen Grammy a získal dalších 30 nominací. Byl nominován na Grammy ve více kategoriích, než kterýkoliv jiný umělec v dějinách.

PUNCH BROTHERS

BÉLA FLECK & ABIGAIL WASHBURN

Turné s ABIGAIL

Co mám říct o své ženě Abby, kromě toho, že když jsem poprvé slyšel CD s její hudbou, rozjel jsem se tak rychle, že mi obezřetní strážci zákona napařili pokutu za rychlou jízdu! Je to neuvěřitelná zpěvačka a skladatelka, která při hře na banjo používá starou, velmi specifickou slapovou techniku. Výsledkem je tak hudba, která je velice procítěná, ale zároveň má v sobě něco starobylého... Každopádně jde o naprosto originální záležitost!

Naše první hudební spolupráce měla za výsledek nekonvenční kvartet pro dvě banja, violoncello a housle, nazvaný The Sparrow Quartet (Vrabčí kvartet). Skupinku dotvořili Ben Sollee a Casey Driessen a společně jsme vyrazili na roční turné. Měli jsme to štěstí, že jsme byli jednou z prvních amerických skupin, která vystupovala v Tibetu. Šlo parádní o výlet, který společně sponzorovaly vlády USA a Číny.

Abby a já hrajeme jako duo už od chvíle, kdy jsme se poznali. Občas si zaimprovizujeme při nějakých dožínkách nebo na dobročinných akcích, sem tam společně vystupujeme v rádiu, ale ještě nikdy jsme spolu nebyli na turné. Až teď.

Když se nám narodil syn Juno, rozhodli jsme se, že nejlepší způsob, jak trávit víc času společně, je víc společně koncertovat.

Takže už brzy vyrazíme na turné a objevíme se všude tam, kde to bude možné. Časem asi natočíme desku, ale zatím bychom rádi, aby si naše duo právě na cestách upevnilo svou identitu.

Juno zatím hodlá zůstat v zákulisí.

Plné divokých ambic a nepopíratelného šarmu. (Uncut) Tenhle akustický kvintet je známý svým vřelým, progresivním a elegantně emotivním zvukem. Doplňuje je nositel patnácti cen Grammy, banjový virtuóz Béla Fleck, který jakoby mimochodem přechází z bluegrassu do klasické hudby a vynikající banjistka a zpěvačka, tvořící hudbu, kterou lze s klidem doporučit i těm, kteří si o sobě myslí, že banjo nesnášejí. (The Guardian)

RAVE REVIEWS

The Punch brothers pomohli zpopularizovat progresivní bluegrass... Kvintet (Thile, houslista Gabe Witcher, banjista Noam Pikelny, kytarista Chris Eldridge a basista Paul Kowert) modernizují bluegrass pro 21. století. PasteMagazine.com

První nahrávka od manželského dua Béla Fleck a Abigail Washburn, to jsou banjová dobrodružství mimo zajeté koleje. Pozoruhodná deska nejen díky svému hřejivému klidu. NPR

Facebook