Herbie Hancock

Herbie Hancock

ZRUŠENO

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazzový večer v klubech

Různá místa, Znojmo

19.01.201819.01.2018

Rhythm Desperados

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

19.01.2018

HERBIE HANCOCK V PÁTEK 24.7.2015 V PRAZE NEVYSTOUPÍ

 

Pražský koncert amerického jazzového pianisty Herbie Hancocka se z organizačních důvodů bohužel ruší.

 

Vstupné se bude vracet v místě zakoupení od pondělí 27.července.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

FORUM KARLIN BUDE V ČERVENCI HOSTIT JAZZOVÉHO VELMISTRA HERBIE HANCOCKA

Herbie Hancock - jedna z největších ikon světového jazzu přijede 24.července zahrát českému publiku do Fora Karlin.

Jen stěží byste v hudebním průmyslu našli někoho druhého, kdo ovlivnil akustický i elektronický jazz a R&B více než Herbie Hancock. Jak kdysi řekl Miles Davis ve své autobiografii: "Herbie je nástupcem Bud Powella a Theloniouse Monka a zatím jsem neslyšel nikoho, kdo by se mohl stát jeho následníkem."

Herbie Hancock, který se narodil v dubnu roku 1940 v Chicagu, byl k dráze profesionálního hudebníka předurčen od narození. Svůj výjimečný talent prokázal veřejnosti už v jednácti letech, kdy s Chicagským symfonickým orchestrem zahrál Mozartův klavírní koncert. Pro jazzový svět, o který se začal zajímat na vysoké škole, Hancocka objevil v roce 1960 trumpetista Donald Byrd. Po dvouleté spolupráci s ním, Philem Woodsem a Oliverem Nelsonem podepsal nadějný klavírista nahrávací smlouvu s Blue Note a jen o rok později debutoval nahrávkou Takin' Off, která nejen díky hitu Watermelon Man zaznamenala okamžitý úspěch. Hancockův pozoruhodný talent neunikl ani Milesu Davisovi, který mu ještě v témže roce nabídl, aby se připojil k jeho kvintetu. Během pěti let, po které s ním působil, natočil Hancock s Davisem, Waynem Shorterem, Ronem Carterem a Tony Williamsem řadu dnes již jazzových klasik jako ESP, Nefertiti nebo Sorcerer.

Koncem 70.let se Hancock vrátil na sólovou dráhu a když v roce 1973 vydal se svojí kapelou The Headhunters album Head Hunters, stal se autorem první jazzové nahrávky, která dosáhla na platinový prodejní statut. V následujících letech měl vždy v hitparádách minimálně čtyři alba současně a po celém světě ho na koncertech vítaly desítky tisíc posluchačů. V 80.letech zahájil sbírku sošek Grammy, kterých do dnešního dne získal rovných čtrnáct a ke kterým si jako jeden z mála jazzových hudebníků mohl přiřadit i Oscara.

Ačkoliv letos oslavil 75 let a jeho hudební kariéra zasáhla již pět dekád, Herbie Hancock je dodnes jedním z největších průkopníku jazzové hudby a přestože nikdo předem neví, jakou cestou se při vzniku další nahrávky vydá, jedno je jisté - každou svojí další skladbou zanechá v hudební historii nesmazatelnou stopu.

Facebook