Lenka Dusilová a Baromantika: V hodině smrti

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Kristina Mihalová Quartet

Jazzboat, Praha

22.11.2017

AghaRTA Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

22.11.201708.12.2017

Na sklonku září vydané nové album Lenky Dusilové a kapely Baromantika V hodině smrti sklízí zasloužený úspěch. Novinku slavnostně pokřtí na Dušičky 2. 11. v Divadle Archa a asistovat u toho budou i hosté alba David Koller, Dan Bárta a Justin Lavash.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Lenka Dusilová a Baromantika

sklízejí skvělé recenze a chystají se na pražský křest

Na sklonku září vydané nové, spoluautorské album Lenky Dusilové a kapely Baromantika V hodině smrti sklízí zasloužený úspěch u fanoušků i hudebních kritiků, z nichž se jej mnozí nebojí označit za jednu z nejlepších tuzemských nahrávek roku. Skvělé ohlasy vzbuzují i koncerty aktuálního turné, v jehož rámci Dusilová a Baromantika už brzy zavítají také do metropole, kde novinku slavnostně pokřtí. Stane se tak možná trochu příznačně na Dušičky, tedy v neděli 2. 11. v Divadle Archa a asistovat u toho budou i hosté alba David Koller, Dan Bárta a Justin Lavash.

"Máme za sebou první část turné, povýšili jsme Hodinu smrti ve zvukově dokonalém brněnském klubu SONO společně s kapelou Květy, v Jablonci jsme bouchli španělské bublinky od španělského fanouška a potěšili fanoušky i v Havířově, Opavě, Plzni a Košicích. Koncerty jsou nabušené emotivní hudbou, kapela je jako jedno tělo a nové věci je radost hrát. Vrcholem turné je pro nás koncert 2. listopadu v pražském Divadle Archa. Naše hudba bude vkusně podpořená krásnými světly lightdesignera Filipa Bruthanse a těšíme se, že si zahrajeme s našimi milými hosty. Dobrá příležitost slyšet současnou Baromantiku živě neb všechno je tak pomíjivý," láká Lenka Dusilová na pražský křest.

Co se setlistu týče, můžeme se těšit - jak už napověděli dosavadní zastávky turné - i na starší Lenčiny písně v nových úpravách. Základem bude ale zcela logicky novinka V hodině smrti. Ostatně aby ne, když ve valné většině recenzí nejde její hodnocení pod 90%.

  "Je nutné a dobré album pozorně poslouchat, vnímat a nechávat prostupovat vlastní myslí. Na konci takového procesu vznikne silný umělecký, téměř až duchovní prožitek," píše o V hodině smrti například Jaroslav Špulák v recenzi na Novinky.cz a Jarda Konáš z magazínu Headliner dodává: "Lenka Dusilová zpívá nádherně, suverénně a její hlas desku táhne. V kombinaci s vrstevnatou, na střídačku dramatickou a melancholickou hudební stránkou je to velmi lahodný koktejl, který výrazně vybočuje nad zbytkem letošních českých desek."

O to výjimečnější zážitek pak lze očekávat od samotného pražského křtu, potvrzuje to i redaktorka webu Mestohudby.cz, která zrecenzovala první křest V hodině smrti 8. 10. v Brně mimo jiné těmito slovy: "Lenčina spolupráce s Beatou Hlavenkovou, Viliamem Bérešem, Patrikem Karpentskim a Martinem Novákem přináší vyrovnanost a neskutečné souznění, zřejmě nejen muzikantských duší.... Jedná se opravdu o neobyčejný zážitek a některé věci na nahrávku prostě přenést nejdou." 

Jak vidno, Lenka Dusilová a Baromantika jsou v opravdu vrcholné formě a jejich pražský koncet 2. 11. v Divadle Archa se tedy rozhodně nesluší propásnout.

Fotky a videa

Facebook