11. Jazzový festival Jazz Bridge

11. Jazzový festival Jazz Bridge

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazzfest Znojmo 2018

Různá místa, Znojmo

20.01.201808.03.2018

Jazzový večer v klubech

Různá místa, Znojmo

11. Int. Festival „Jazz Bridge“ z Prahy do EU 2014 * Prvotřídní Big Band * Rudi Mazač „Kentonmania“ Big Band Praha
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

„Jazzový Most“ Praha – Mnichov 2004, který se konal u příležitosti vstupu ČR do EU, měl velký kulturně-politický úspěch. Pražský koncert byl Live vysílán českým rozhlasem stanicí „Vltava“ a Hessenský rozhlas ARD (Frankfurt) vysílal půlnoční koncert 1. května via Satelit jen z ČR, z Mánesa, do všech německy mluvících zemí.

Význam tohoto Jazz festivalu v roce 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 v setkání jazzových hudebníků všech generací a jejich publika za účasti české a zahraniční veřejnosti a osobností z kulturního a politického života z mnoha zemí. Je také významnou propagací české kultury, hlavního města Prahy a ostatních měst ČR v nově spojené Evropě.

Předmětem festivalu jsou jazzové koncerty v několika městech.

Pianista a kapelník Stan Kenton (1911-1979) byl bezpochyby jednou z nejpozoruhodnějších osobností jazzu v minulém století. Obsáhlý, široký zvuk jeho orchestru naznačoval syntézu jazzu a symfonické hudby.

Inspirován zvukem Kentonova orchestru (Inovace v moderní orchestrální hudbě, 1950), rozšířil odvážný dirigent Rudi Mazač jeho pražský Big Band "Kentonmania" standardní  Big Bandové obsazení o osm lesních  rohů na 30 hudebníků. V tisku je jeho Big Band "Kentonmania" označován jako "dokonale naolejovaný „Bigbandový stroj“, který fantasticky swinguje a v baladách správně vystihuje sentimentální cítění.  (OÖN)
Rudi Mazač studoval  klasickou hudbu na konzervatoři v Praze (lesní roh) a jazz na Berklee College of Music v Bostonu. Mimo to absolvoval studia práva magisterský titul v oboru právo. Působil jako sólista a 1. hornista v různých symfonických, operních orchestrech a Big Bandech v bývalém Československu, Jugoslávii, Itálii, Německu a USA.  V roce 1976 založil virtuózní "French Horn Formation" v Mnichově a v  Praze v roce 1996, "Kentonmania" Big Band.

Od r. 2004 organizuje již proslulý Inter. Festival "Jazz Bridge" z Prahy do EU.

Za založení festivalu „Jazz Bridge“ a Big Bandu „Kentonamnia“ byl v roce 2005 vyznamenán celoevropskými  hudebním svazy (1 500.000 členů) cenou „Motor der Musik“, kterou obdržel u příležitosti mezinárodního hudebního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.
Jako hosty letošního 11. ročníku uvítáme zpěváka MelCanadyho - USA, zpěvačku a hornistku Martinu Bártovou - `CR a trumpetistu Omara Kabira – USA, který hraje také na křídlovku, lesní roh, euphonium, mellophonium, didgeridoo a z různých mušlí vyluzuje neuvěřitelné zvuky…

Repertoár: Swing, Latin, Funk, Rock, Ballady, Jazz, Classic, Blues atd.

Skladatelé: Stan Kenton, John Carisi, Benny Bailey, Duke Ellington, Ray Charles, Bob Marley, Count Basie, Stevie Wonder, Bob Marley, Richard Strauss, Thad Jones, Lalo Schifrin, Richard Wagner, George Gershwin, Deep Purple, Antonín Dvořák, Ivan Lins, Earth Wind & Fire and many more.

www.jazzbridge.net     

www.melcanady.deFacebook