Robert Cray (USA)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazz revue

Jazzboat, Praha

24.11.201726.12.2017

Jaroslav Šimíček Quartet

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

24.11.201703.12.2017

DOBŘÍ BLUESMENI SE VRACEJÍ. A ROBERT CRAY JE JEDNÍM Z NEJLEPŠÍCH! Atmosférou a srdcem blues, ale s přesahy do mnoha jiných žánrů. A špičková hra na kytaru. To všechno je americký hudebník ROBERT CRAY
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

DOBŘÍ BLUESMENI SE VRACEJÍ. A ROBERT CRAY JE JEDNÍM Z NEJLEPŠÍCH!

Atmosférou a srdcem blues, ale s přesahy do mnoha jiných žánrů. A špičková hra na kytaru. To všechno je americký hudebník ROBERT CRAY a pražskému publiku to živě předvedl v říjnu roku 2012, kdy proběhl jeho první samostatný koncert pro tuzemské fanoušky. Po dvou letech vydáá nové album „In My Soul“ a v rámci světového turné se vrací do Prahy. 27. října v Paláci Akropolis tak můžete strávit skvělý hudební večer s tímto držitelem pěti cen Grammy znovu.

Šedesátiletý hudebník a zpěvák Robert Cray při svém prvním samostatném koncertu v Česku v roce 2012 zaplnil klub Lucerna Music Bar, a to jak svými fanoušky, tak profesionálními muzikanty české scény. Tehdy všichni nadšeně aplaudovali Robertovi Crayovi i jeho bandu. Není pochyb, že podobou atmosféru bude mít i nadcházející podzimní koncert v Paláci Akropolis, i proto, že Robert Cray je velmi kontaktní hudebník a své publikum prostě miluje.

Roberta Craye si mnoho lidí také spojuje se SOUL music. A jeho novinková věc In My Soul to doslova potvrzuje. V jeho skladbách totiž nejde jen o uši, ale i duši.  Sám tvrdí, že s posledním albem se on i jeho kapela dost vracejí ke kořenům. A tak je jisté, že z pódia bude znít mix blues, rhythm’n´blues a soul.

Cray debutoval v roce 1980 albem Who's Been Talkin'?, které ho katapultovalo mezi hvězdy bluesové hudby. K téhle muzice začal přistupovat trochu jinak, přitáhl pozornost  mnohem mladšího publika a nebál se vydávat i za hranice svého žánru. Kromě skvělého zpěvu se prokázal i jako brilantní kytarista.

Album Strong Persuader z roku 1986 znamenalo komerční průlom, dvojnásobný platinový prodej a tři ceny Grammy v kategorii moderního blues. Za více než 30 let na scéně se Cray dočkal mnoha uznání. Je zván na sjezdy kytarových elit, např. v roce 1992 na Expo do Sevilly, nebo na Claptonovy festivaly Crossroads. Firma Fender vyrábí Crayem signovaný model kytary typu Stratocaster. V roce 2011 byl kytarista uveden do Bluesové síně slávy.

Když se v červenci roku 2006 Robert Cray poprvé objevil před tuzemským publikem jako předskokan koncertu Erica Claptona, mnoho odborníků i fanoušků označovalo jeho program za lepší, než show hlavní hvězdy.

I tentokrát věříme, že všechny emoce lépe vyniknou a dopadnou na úrodnou bluesovou půdu v komornějším prostředí, tentokrát v žižkovském Paláci Akropolis. Jsme nadšeni, že v rámci koncertní série United Islands se podaří znovu uvést jedinečného hudebníka Roberta Craye.

Fotky a videa

Facebook