Pocta Karlu Krylovi I

Pocta Karlu Krylovi I

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Julius Baroš Quartet

Jazzboat, Praha

18.11.201702.12.2017

Diuanne Greenleaf feat. Marcel Flemr Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

18.11.2017

POCTA KARLU KRYLOVI I.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

KAREL KRYL – KDO JSEM…? (SR 1993, 86 min.) Celovečerní hudebně-poetický film režiséra Dušana Rapoše, který natočil poslední zpověď československého barda před jeho odchodem do nebe k „šéfovi“, jak Kryl nazýval Pána Boha, a zachytil na kameru leccos podstatného, oč Krylovi šlo. Ten hovoří nejenom o sobě, ale také o osidlech, v jakých se náš národ ocitá po  takzvané revoluci roku 1989. Prolínají se tu nejslavnější i některé dodnes málo známé Krylovy písně, úryvky veršů, vzpomínky na maminku i trefné rozbory stavu společnosti a politiky, velmi přesně odpovídající i naší letošní realitě.

BRATŘÍČKU, ZAVŘEL JSI VRÁTKA… (SR 1993, 25 min.). Dokument ze zákulisí natáčení filmu Karel Kryl – Kdo jsem…?

Ani jeden z těchto filmů dodnes neodvysílala Česká televize. A tak si alespoň u příležitosti letošního dvojího výročí (od úmrtí Karla Kryla uplynulo v březnu již 20 let a 12. dubna 2014 by se dožil sedmdesátky) poprvé veřejně promítneme oba tyto zcela zásadní dokumenty, shrnující písně, verše, vzpomínky a úvahy básníka a zpěváka s mimořádnou intuicí.

Po projekci obou snímků následuje komentovaná beseda s Dušanem Rapošem, který za snímek Karel Kryl – Kdo jsem…? obdržel Čestné uznání Slovenské filmové asociace a Literárního fondu Slovenské republiky za režii (1994).

Besedu s Dušanem Rapošem moderuje Vladimír Hendrich a komentuje ji Krylův přítel a životopisec Vojtěch Klimt.

Všichni příznivci tvorby Karla Kryla jsou vítáni.

Facebook