Vojtěch Eckert feat. Dana Vrchovská

Vojtěch Eckert feat. Dana Vrchovská

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Petr Kroutil & His Brothers

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

Tough 3

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

23.01.2018

MAINSTREAM
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Dana Vrchovská (zpěv), nar. 23.2.1960, absolventka Střední pedagogické školy v Krnově. V roce 1978 zvítězila v soutěžích mladých talentů "Zlatá loutna" v Třinci a na "Ostravském talentu". V této době začala spolupracovat s ORO, JQ Český Těšín a dalšími profesionálními formacemi. Je známá hlavně z působení ve skupině "Drak", v kapele Dalibora Jandy a ve skupině Pavla Nováka.
Několik let poté účinkovala v zahraničních klubech, zejména ve Švýcarsku, Německu, Rakousku a Španělsku, ale po celou tuto dobu stále spolupracovala s ORO, JORO a příležitostně s Orchestrem Gustava Broma.
Od roku 1996 působí jako kmenová sólistka orchestru "Jiří Urbánek Band", se kterým nazpívala všechny jeho jazzové CD (Jazz Evergreens, Air Mail Special, Night in Tunisia) a zúčastnila se řady jazzových festivalů: Praha, Hradec Králové, Slaný, Přerov, Vsetín (cena publika a cena pro nejlepšího sólistu), Hořice, Týniště nad Orlicí, Český Těšín, holandský Hertogenbosch, atd.

Vojtěch Eckert se narodil 27. ledna 1956 ve slovenské Žilině, poprvé se seznamuje s klavírem v 5 letech, od 7 let hrál již klávesové nástroje na tanečních zábavách jako řádný člen tanečně-jazzové skupiny svého staršího bratra. V té době také snil o svém vlastním big bandu, jeho idolem byl slavný český jazzový saxofonista, klarinetista, aranžér a kapelník Karel Krautgartner.
Jako 16-tiletý založil v západoslovenském městě Myjavě svoji první jazzovou formaci, byl to gymnaziální kvintet, s nímž pořádal výchovné koncerty pro mládež.
Na vysokoškolských kolejích v Hradci Králové vedl v druhé polovině 70.let studentské jazzové trio a dvě noneta (Havraní hnízdo a Killiánův jelen) , složená z předních hradeckých jazzmanů. Zde se prezentoval též jako hráč na některé další hudební nástroje.
V dětství byly jeho vzory tuzemští pianisté Rudolf Rokl, Laco Gerhardt, Luděk Švábenský, v pozdějším období ho inspirovali američtí hráči Jimmy Smith, Erroll Garner, Oscar Peterson, Chick Corea, Herbie Hancock, Bill Evans a predevším Keith Jarrett.
V létech 1979-83 byl soukromým žákem vynikajícího jazzového vibrafonisty a pedagoga Karla Velebného, s jehož skupinou SHQ příležitostně jako elév spolupracoval.

TRIO VOJTĚCHA ECKERTA existuje od roku 1982, u jeho zrodu stála v roli kmotry zpěvačka Vlasta Průchová-Hammerová.

Facebook