35. International Jazz Festival Praha: Folklore To Jazz

35. International Jazz Festival Praha: Folklore To Jazz

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Rhythm Desperados

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

18.01.201819.01.2018

Jazzfest Znojmo 2018

Různá místa, Znojmo

19.01.201830.01.2018

Výborný hráč na altsaxofon, slovenský rodák Radovan Tariška se obklopil skvělými osobnostmi světového významu – Benito Gonzales, Dwayne Burno a Gene Jackson.

Z důvodu nemoci změna programu na TRIBUTE TO COLTRANE - Eldar Tsalikov Quintet feat. Ondřej Štveráček /RUS,USA/

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Výborný hráč na altsaxofon, slovenský rodák Radovan Tariška se obklopil skvělými osobnostmi světového významu – Benito Gonzales, Dwayne Burno a Gene Jackson.

RADOVAN TARIŠKA

K hudbě ho přivedl jeho děda, klarinetista a saxofonista, už před povinnou školní docházkou. Díky průpravě trvající od dětství dnes Radovan může vyprávět o tom, jaké bylo spolupracovat s interprety jako James Morrison, Oliver Kent, Harry Sokal, Brian Charette, Jarek Smietana, Piotr Baron, Janus Muniak, Donald Edwards, Keyon Harold nebo New York Voices. Symbolickým pro něj byl rok 2002. Tehdy dostal pozvání stát se součástí evropského projektu Europlane Orchestra složeným z předních muzikantů Evropské unie a zároveň získal cenu Ladislava Martoníka Jazzman roku. Aktuálně se podílí na pozoruhodném projektu s názvem Folklore to Jazz, jehož osobitým propojením jazzu a slovenského folkloru definuje svůj nový pohled na hudbu.

BENITO GONZALES

Úchvatný pianista a skladatel si díky skvělému debutu Starting Point (Christian McBride, Antonio Sanchez, Rene McLean, Ron Blake) a vítězství v Great American Jazz Piano Competition v roce 2005 získal renomé mezi jazzovými mecenáši. Vystoupení jeho tria na The Clarice Smith Performing Arts Center na Univerzitě v Marylandu a na Jacksonville Jazz Festival pak všechny příjemně překvapilo, načež následovala vlna pozitivních ohlasů v mezinárodních médiích. Washington Post zařadil jeho počin Circles mezi top 10 desek ve Washingtonu DC, NYC a Detroitu a JazzTimes mu přidělil označení jednoho z nejlepších nových jazzových umělců roku 2010

DWAYNE BURNO

Je živoucím důkazem toho, že i když se začnete věnovat hudbě až v 16 letech a jako samouk, můžete dosáhnout velkých věcí. Jako třeba prokázat svůj talent na albu legendární postavy jazzové scény Freddieho Hubbarda. Přestože nějaký čas koncertoval s vlastní formací, po většinu své kariéry zastával spíše role spolupracovníka. A jejich počet rozhodně skromný nebyl – jmenujme například spolutvorbu na nahrávkách osobností Antoine Roney (The Traveller, 1992), Pete Yellin, Benny Golson (Tenor Legacy,1996), Stanley Cowell, (Hear Me One, 1996), Stefon Harris (A Cloud of Red Dust, 1998) nebo Greg Osby (Zero, 1998). Zajímavostí, že s Bennym Golsonem nejen nahrával, ale i účinkoval ve snímku o jeho legendě s názvem Whisper Not Tour.

GENE JACKSON

Tento absolvent elitní Berklee College of Music se řadí k těm šťastlivcům, kteří prožili svůj americký sen. Prvním úspěchem je dozajisté devítiletá spolupráce s Herbiem Hancockem, kdy si utvořil i pevné přátelské pouto s Davem Hollandem. Společná nahrávka s vynikajícím německým tenorsaxofonistou Christofem Lauerem z roku 2000 se stala číslem jedna v jazzovém albovém žebříčku v Německu. Také počet kapel, se kterými měl Jackson nějaké konexe je úžasné, jmenujme alespoň úchvatný Mingus Big Band nebo kapely Quintessence Michele Rosewoman, Music Collage Jorge Sylvestera a Elvise Costella.

Facebook