35. International Jazz Festival Praha: Boris Kozlov & Alex Sipiagin & Band

35. International Jazz Festival Praha: Boris Kozlov & Alex Sipiagin & Band

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazz revue

Jazzboat, Praha

24.11.201726.12.2017

Jaroslav Šimíček Quartet

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

24.11.201703.12.2017

Ruský mistr kontrabasu a umělecký ředitel legendárního Mingus Big Bandu, oceněný 2xGrammy jako leader bandu  společně se svým krajanem, který se proslavil především spoluprací s Ericem Claptonem, Michaelem Breckerem a dalšími světovými hudebními velikány.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Ruský mistr kontrabasu a umělecký ředitel legendárního Mingus Big Bandu, oceněný 2xGrammy jako leader bandu  společně se svým krajanem, který se proslavil především spoluprací s Ericem Claptonem, Michaelem Breckerem a dalšími světovými hudebními velikány.

BORIS KOZLOV

„Jedna ze stěžejních opor moderního jazzu,“ řekl na jeho adresu jeden z nejlepších a nejprofesionálnějších jazzových producentů planety Todd Barkan, a shrnul tak do jedné věty nezpochybnitelný kult osobnosti, jaký Boris Kozlov představuje. Původem moskevský kontrabasista dosud okusil dvojité vítězství v cenách Grammy včetně devíti nominací a ve své působivé historii spolupracoval na více než 150 albech. Přitom o profesi muzikanta odjakživa nesnil – jak prozradil v jednom rozhovoru, „hudebníkem se rozhodl stát poté, co se rozhodl nestát traťovým inženýrem“. Tento famózní akustický a elektrický kontrabasista a skladatel, který po změně bydliště na hvězdný New York v roce 1991 spolupracoval s velikány hudby jako Bobby Watson, Bob Berg, Dizzy Reese, Brian Lynch, Alex Sipiagin, Tommy Campbell, Mart Whitfield nebo David Gilmore, udává trend newyorské a vůbec celosvětové jazzové scéně již přes dvacet let.

ALEX SIPIAGIN 

Od popu v Moskvě k jazzu na Long Island. Trumpetista Mingus Big Bandu musel při trnité cestě na pozici předního světového jazzmana mnohokrát obětovat komfort a zázemí, a to již v raném mládí. Po povinném pobytu na vojně začal ve svých jednadvaceti letech navštěvovat prominentní Gnessinskou konzervatoř v Moskvě, na jejíž školné si vydělával popovými koncerty. V době rozpuku tzv. perestrojky neponechal nic náhodě – rozhodl se zhmotnit svůj americký sen přímo v jámě lvové a čtvrté místo v prestižní soutěži International Louis Armstrong Competition bylo tím nejlepším možným prvním krůčkem k jeho dosažení. V roce 1991 si umínil vystoupit ještě výš. Zamířil do města, jež se stalo osudným mnohým velikánům jazzu, New Yorku. A ty tam skutečně potkal, ba se s nimi hudebně spojil – Eric Clapton, Dr. John, Aaron Neville, Gonzalo Rubalcaba, Elvis Costello, Deborah Cox, Phil Ramon představují pouhý vzorek nesčetných spoluprací. V současné době kromě jiného vyučuje na škole Prins Claus Conservatorium v nizozemském Groningenu a podepsal smlouvu s prestižním vydavatelstvím 5 Passions Gonzala Rubalcaby. Perlička na závěr – Sipiagin je od roku 2010 výhradní osobností značky Yamaha.

Facebook