AghaRTA Prague Jazz Festival: VINX & Friends

AghaRTA Prague Jazz Festival: VINX & Friends

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Jazz / Blues. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazzfest Znojmo 2018

Různá místa, Znojmo

20.01.201808.03.2018

Jazzový večer v klubech

Různá místa, Znojmo

Vinx De'Jon Parrette  je perkusista a zpěvák, jehož hudba bývá popisována jako stojící na pomezí jazzu, etnické hudby a soulu.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Vinx De'Jon Parrette  je perkusista a zpěvák, jehož hudba bývá popisována jako stojící na pomezí jazzu, etnické hudby a soulu. Vinxova minulost je pestrá - na sklonku 70. let získal sportovní stipendium na Kansas State University, kde navzdory projevům rasismu dokázal podat druhý nejlepší světový výkon v trojskoku a v roce 1980 měl namířeno na Olympijské hry do Moskvy. I když se Spojené státy rozhodly olympiádu v roce 1980 bojkotovat, Vinx získal místo trenéra na University of Texas a později byl uveden do sportovní síně slávy své domovské Kansas State University. Nakonec ale Vinx v povolání proměnil svoji lásku k hudbě -  po angažmá v kapele Ernieho Wattse později založil vlastní bubenickou skupinu, se kterou se v následujících několika letech účastnil turné různých hudebníků a vrcholem byla spolupráce se Stingem na turné k vydání alba Soul Cages. Vinx následně získal smlouvu u vydavatelství Pangaea Records, kde vydal album Rooms in My Fatha's House jako dojemnou poctu svému otci, který byl v roce 1989 zavražděn na předměstí Inkster v Detroitu. Album získalo značný pochvalný ohlas kritiků a pro svého autora znamenalo průlom v kariéře. Během dalších let Vinx vydal alba I Love My Job, The Storyteller a Lips Stretched Out, na nichž hostovali umělci nejzvučnějších jmen - například Branford Marsalis, Sheryl Crow nebo Herbie Hancock. Současně Vinx skládal také pro významné hudebníky, se kterými často i nahrával ve studiích, například pro Stevieho Wondera. V polovině 90. let založil kapelu Jungle Funk, se kterou několik let strávil na turné po Evropě. Od roku 2006 Vinx vystupuje ve Spojených státech i v zahraničí,  učí na Berklee College of Music v Bostonu a spolu s partnerkou Jennifer Lambert založil společnost Dreamsicle Arts & Entertainment Group, kde vydává vlastní hudbu i alba jiných hudebníků.

Na koncertě v klubu AghaRTA uvede svůj sólový projekt (s využitím v reálu natočených playbacků) a v druhé půlce bude - na vlastní přání - účinkovat s vybranými českými jazzmeny.

Facebook