Amanda Palmer and The Grand Theft Orchestra

Amanda Palmer and The Grand Theft Orchestra

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Dálava (USA)

Výhodný nákup

Palác Akropolis, Praha 3

01.03.2018

Královna kabaretu a sociálních sítí Amanda Palmer se vrací do Prahy
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Po dvou letech u nás znovu zahraje americká zpěvačka, klavíristka a internetová vizionářka Amanda Palmer. Do Paláce Akropolis přiveze 29. října svůj nový projekt Amanda Palmer and the Grand Theft Orchestra, v němž si nekašírovaný alternativní rock podává ruku s výstřední kabaretní estetikou. Vznik jejich aktuálního alba navíc doprovází okolnosti přímo revoluční - bývalé člence kultovní skupiny Dresden Dolls na něj přispěli fanoušci více než milionem dolarů. „Tohle je budoucnost hudby“ mohla prohlásit zpěvačka hrdá na svoji absolutní uměleckou nezávislost.

Básnířka, klavíristka, exhibicionistka, ale také vůdkyně revoluce v hudebním průmyslu, to všechno je šestatřicetiletá Amanda Palmer. Zpěvačka, která se v polovině nulté dekády proslavila jako polovina kabaretně punkového dua  Dresden Dolls se před čtyřmi lety rozhádala s nahrávací společností a vydala se cestou absolutní nezávislosti. S pomocí internetu, přes sociální sítě jako jsou Twitter či Facebook navázala přímý kontakt se svými fanoušky a celému světu dokázala, že skvělá muzika nepotřebuje masivní marketing, protože si reklamu dělá sama.

Její letošní kampaň na portálu Kickstarter je pak definitivním triumfem nové symbiózy mezi muzikanty a fanoušky, kteří si zde mohli koupit desku, jež bude teprve natočená a podpořit tak svoji favoritku. Za vybraný milion dolarů, což je pro hudební projekt rekordní částka, si Amanda mohla dopřát luxus připravit nové album Theatre is Evil zcela podle svých představ, doprovodit ho knihou s ilustracemi třiceti světových výtvarníků a také připravit turné, se kterým postupně objede celý svět. Pod hlavičkou ansámblu Amanda Palmer and the Grand Theft Orchestra dorazí na konci října i do pražského Paláce Akropolis.

Nová deska vzniká pod dohledem Johna Congletona z indie-rockové skupiny The Paper Chase a bude se snažit navázat na úspěch jejího sólového debutu Who Killed Amanda Palmer? z roku 2008. Mezitím vydala třeba album písní inspirovaných Austrálií či kolekci coververzí skladeb Radiohead hraných na ukulele. K nalezení je zde i verze jejich hitu Creep zaznamenaná na posledním pražském koncertu v Paláci Akropolis v roce 2010, na němž se také představila jako členka dua stylizovaných siamských dvojčat Evelyn Evelyn.

Amanda Palmer kdysi začínala jako divadelní herečka a režisérka a elementy teatrálnosti pronikaly i do její hudební kariéry, která odstartovala v roce 2000 se zrodem kultovních The Dresden Dolls.

S bubeníkem Brianem Viglionem vydala čtyři skvěle přijaté desky řazené do žánru dark cabaret inspirovaného dekadentní estetikou kabaretní kultury meziválečného Německa, ale také punkem a gotickým rockem. Od roku 2008 kapela odpočívá a Amanda Palmer se věnuje své sólové kariéře, na níž přepisuje pravidla hudebního průmyslu. Se svým The Grand Theft Orchestra 29. října nepochybně promění Palác Akropolis v neuvěřitelný kabaret.

www.amandapalmer.net

twitter.com/amandapalmer/

www.facebook.com/AmandaMFPalmer

Fotky a videa

Facebook