Zuzana Lapčíková a Marta Töpferová

Zuzana Lapčíková a Marta Töpferová

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

Koncert
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Zatímco Lapčíková se věnuje moravské hudbě, v New Yorku žijící Töpferová je spjata s hudbou španělské a latinsko-americké oblasti. Koncert bude tak unikátním hudebním spojením těchto na první pohled rozdílných světů.

Marta Töpferová je jednou z nejlepších zpěvaček a písničkářek své generace. V mládí zpívala klasickou a lidovou hudbu ve sborech v Čechách a USA. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila španělsky a stala se z ní vynikající interpretka a skladatelka latinskoamerické hudby. Vydala čtyři alba ve španělštině a sbírku českých, moravských a slovenských lidových písní s názvem "Homage To Homeland" (2002, vlastní produkce). V New Yorku Marta spolupracovala s nejlepšími hudebníky z latiny, jazzu i kruhu vážné hudby. Tato zkušenost podnítila unikátní mix stylů v její práci. Kromě tvorby ve španělštině a češtině vydala na jaře roku 2011 svou první sbírku písní v angličtině - CD s názvem "The Other Shore" (Druhý Břeh).

Martina hudební cesta představuje dlouholetou snahu přinést trojjazyčnou tvář na jeviště. Aktuální koncerty obsahují písně v angličtině, španělštině a češtině. Marta používá hlas a poezii jako spojující prvek. Vystupuje společně s jihoamerickými hudebníky, pocházejícími z Chile: Cristianem Carvachem a Alejandrem Soto Lacostou.

Od svého průniku na mezinárodní scénu Marta procestovala Evropu, Spojené Státy, Kanadu, Argentinu a Thajsko, s významnými koncerty v místech jako je Queen Elizabeth Hall v Londýně, Blue Note v New Yorku a World Music Festivalu v Chicagu. Stala se jednou z čelních představitelek tzv. worldmusic.
 
Více na: www.martatopferova.com


 
Zuzana Lapčíková studovala hru na cimbál na brněnské konzervatoři. Díky velmi znělému a čistému hlasu i nepřeslechnutelné přirozené muzikalitě se velmi záhy stala naší nejžádanější a nejpopulárnější folklórní cimbalistkou i zpěvačkou. Svou znalost folklóru prohloubila studiem etnologie a hudební vědy na Masarykově univerzitě v Brně. Od roku 1980 působí ve folklórním souboru Včelaran, v němž působí nejen jakožto zpěvačka a muzikantka, ale též jako tanečnice a autorka. Příležitostně vystupuje a nahrává s dalšími cimbálovými muzikami, např. s Brněnským souborem lidových nástrojů (BROLN). Věnuje se také sběratelské činnosti moravských lidových písní. Nahrává i se soubory z oblasti vážné hudby, jako je např. Státní filharmonie Brno, Pražská komorní filharmonie nebo soubor Virtuosi di Praga. Spolupracuje s hudebním skladatelem a pedagogem Milošem Štědroněm a zpěvačkou Idou Kelarovou.

Významná je její činnost na poli experimentálního folku, kdy se pokouší o fúze moravského folklóru s jinými směry či žánry populární hudby. V roce 1993 založila s jazzovým klavíristou a skladatelem Emilem Viklickým a primášem folklórního souboru Hradišťan Jiřím Pavlicou volné muzikantské seskupeni Ad lib Moravia. S Emilem Viklickým a jeho jazzovým triem pak vystupuje pravidelně doma i v zahraničí. Natočila s ním několik CD u nás i v zahraničí. Jedná se o zajímavý hudební experiment, který slučuje zvuk klasického jazzového tria s folklórním zvukem cimbálu.
 
Více na: www.zuzanalapcikova.com

Facebook