JMW 2012: Shai Maestro Trio (IL/PE)

JMW 2012: Shai Maestro Trio (IL/PE)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Yat - Kha (Tuva)

Futurum Music Bar, Praha 5

22.11.2017

Yat- Kha (Tuva) - dětský koncert

Palác Akropolis, Praha 3

23.11.2017

Klavírista Shai Maestro se narodil 5. února 1987 v Izraeli. Na klavír začal hrát v pěti letech. Jazzovou hudbu si poprvé uvědomil v osmi letech při poslechu alba „Gershwin Songbook“ v interpretaci Oscara Petersona.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

SHAI MAESTRO TRIO

Země: Izrael/Peru

 

Shai Maestro - piano
Jorge Roeder - kontrabas
Ziv Ravitz - bicí


Shai Maestro
Klavírista Shai Maestro se narodil 5. února 1987 v Izraeli. Na klavír začal hrát v pěti letech. Jazzovou hudbu si poprvé uvědomil v osmi letech při poslechu alba „Gershwin Songbook“ v interpretaci Oscara Petersona. Později byl přijat na střední uměleckou školu Thelma-Yellin v izraelském městě Givatayim a svá studia absolvoval s vyznamenáním. Věnoval se tu rozšířenému studiu literatury a byl jedním z mála studentů, kteří si ke standardním školním osnovám přidali profilové předměty na klasickém a jazzovém oddělení.
Ještě jako student druhého ročníku získal Shai Maestro plné stipendium na pětitýdenní letní program od Berklee College, a to hned dva roky po sobě. Během koncertního turné po Spojených státech složil úspěšné zkoušky a byl zařazen do čtyřletého programu na Berklee College, rovněž s přiznáním plného stipendia.
Maestro studoval dva roky jazzový klavír a hudební improvizaci (RTC - Real Time Composition) u Ophera Brayera, a klasický klavír u profesora Benjamina Orena na Jeruzalémské hudební akademii. Mez roky 2004 a 2010 mohl díky stipendiu od Americko-izraelské kulturní nadace studovat dále jazzový klavír. Dvakrát (v letech 2002 a 2003) uspěl v mezinárodní soutěži jazzových souborů „Jazz Signs“. Věnoval se také indické hudbě a hře na tabla, kde jej vedl Sanjey Kumar Sharma.
V současné době sídlí Maestro v New Yorku a dobývá si uznání mezi vrstevníky i pozornost médií. Pravidelně vystupuje s nejlepšími jazzovými umělci v mnoha jazzových klubech a koncertních sálech, úspěch má i s klasickými recitály. Koncertuje po celém světě jako sólový klavírista. Doposud měl možnost vystoupit se světově uznávanými hudebníky, mezi nimiž byli mimo jiných také Jimmy Green, Jorge Rossy, Myron Walden, Ari Hoenig, Gilad Hekselman, Jonathan Blake, Harish Rhagavan, Mark Guiliana, Edward Perez, Anthony Hart a Diego Urcola.
Od roku 2006 doprovází na cestách renomovaného kontrabasistu Avishaie Cohena. Vystupoval například v newyorském klubu Blue Note, britském klubu Ronnie Scott's, v pařížské Olympii, v Salle Pleyel a divadle Bataclan, na jazzových festivalech ve Vídni, Marciacu, v Corku, v klubu Yoshi's (San Francisco), Zaragoze, ve vídeňském koncertním sále a na mnoha dalších významných světových pódiích.
Některá z jeho vystoupení zaznamenal francouzský kanál Mezzo a tyto nahrávky bývají pravidelně zařazovány do programů evropských vysílacích stanic.
Shai Maestro spolupracoval s Avishaiem Cohenem na těchto nahrávkách:
„Gently Disturbed“ (2008) – první nahrávka s triem. Album si získalo nadšené ohlasy po celém světě a v několika zemích se stalo nejprodávanějším.
„Sensitive Hours“ (2008) – vyšlo v Izraeli v srpnu 2008 a ihned obsadilo první příčku mezi nejprodávanějšími alby.
„Aurora“ (2009) – album vyšlo u EMI Blue Note Records.
„Seven seas“ (2011) – rovněž u EMI Blue Note Records
Shai Maestro se v roce 2007 zúčastnil 12. Mezinárodního festivalu jazzového piana – sólové recitály v Praze.

Jorge Roeder
Jorge Roeder pochází z peruánské Limy. V roce 2007 získal od Mezinárodní společnosti kontrabasistů ocenění v jazzové soutěži. Ve čtrnácti letech začal studovat violoncello a o dva roky později byl pozván na konzervatoř Rimského-Korsakova v Sankt-Petěrburgu, aby tu rozšířil svá studia klasické hudby. Vybral si kontrabas a po absolutoriu byl pro sezóny 2001 , 2002 jmenován zástupcem prvního kontrabasisty filharmonie a orchestru opery v Limě.
V roce 2002 se Jorge přestěhoval do Bostonu a získal stipendium od New England Conservatory of Music, kde studoval jazzovou interpretaci například u Johna Lockwooda a Danila Pereze.
Jorge cestuje, nahrává a aktivně působí v New Yorku; je členem řady hudebních těles, například The Julian Lage Group, Avantrio, Victor Prieto Trio a mnohých dalších. Je zakládajícím členem a uměleckým ředitelem skupiny Sofia Rei Koutsovitis, zaměřené na interpretaci tradiční jihoamerické hudby a původních, jazzem ovlivněných skladeb. Jorge je hudebník rozličných zájmů a mnoha dovedností, což jsou vlastnosti, pro něž jej přizvali ke spolupráci takoví jazzoví velikáni, jakými jsou například Roy Haynes, Alex Acuna, Geoffrey Keezer, Steve Lacy, Maria Schneiderová, Kenny Werner či Matt Wilson.

Ziv Ravitz
Ziv se narodil v Izraeli, ve městě Beerševa, do hudební rodiny; k muzice měl vztah odmalička, nejprve hrál na kytaru, pak na piáno, nakonec na buben. Od devíti let se soustavněji zaměřil na bicí a od třinácti už nastoupil profesionální kariéru. Hrál na bicí po nejrůznějších klubech v Beerševě a Tel Avivu a získával tak zkušenosti v rozmanitých hudebních stylech, jazzem a rockem počínaje, avantgardou konče. V létě 2000 se Ziv přestěhoval do Spojených států, aby získával další hudební zkušenosti a vypracoval se jako jazzový skladatel. Od té doby vystupoval a nahrával s četnými tělesy, tu jako nájemní hudebník, jindy jako autorský umělec se skladbami, v nichž se odrážel jeho osobitý a jedinečný zvuk. V prosinci 2004 absolvoval na Berklee School of Music v oboru jazzové skladby. V několika posledních letech hraje Ziv s kvartetem Lee Konitze, s nímž vyprodukoval dvě alba – studiovou nahrávku a záznam živého koncertu z klubu Village Vanguard.
Ziv měl příležitost zahrát si s hudebníky, mezi nimiž byli například Hal Crook, Joel Frahm, Joe Lovano, Tomasz Stanko, Mick Goodrick, Eli Dejibri, Ralph Alessi, George Garzone, Ben Monder, Avishai Cohen, Omer Avital, Aaron Goldberg, Aaron Parks, Yaron Herman, Esperanza Spalding a další. Vystupuje po celém světě s různými skupinami, mezi nimiž najdeme například Omer Avital quintet, TAQ, Minsarah, Lee Konitz Quartet a další. V současné době má nahrávací smlouvu u vydavatelství ENJA. Žije v New Yorku, kde patří k nejvyhledávanějším současným bubeníkům, a má silný vliv na izraelské jazzové hnutí.

Facebook